Zámek Vranov nad Dyjí (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

Z náměstí ve Vranově nad Dyjí se vydáme po modré turistické značce směrem k zámku. Přejdeme most před Dyji a pokračujeme Komenského stezkou lesoparkem. Výstup k zámku je dlouhý 1 km. Cesta vede částečně po nezpevněném povrchu a poslední úsek před zámkem je se schody. Pokud jdeme s kočárkem, je nutné ho tu vynést.

Kromě klasických zámeckých interiérů nabízí zámek během letní sezóny také výstavu terarijních zvířat. Podrobnější informace o expozicích, cenách, otvírací době a aktuálních akcích najdeme přímo na stránkách zámku: www.zamek-vranov.cz/cs. Před branami zámku je občerstvení, toalety za malý poplatek najdeme hned za vstupem do areálu zámku.
Zpáteční cesta do města vede po červené značce přes Felicitinu studánku (cca 500 metrů) a další 2 km lesem k řece Dyji k rozcestí Vranov nad Dyjí - Benátky. Odtud už nás čeká jen 300 metrů po červené a žluté turistické značce přes most a kolem řeky zpátky na náměstí.

Pokud bychom nechtěli jít pěšky, můžeme jednu z cest, nebo i obě nahradit turistickým vláčkem, který staví na náměstí ve Vranově nad Dyjí, u Zámeckého hotelu a na hrázi Vranovské přehrady. Do turistického vláčku se nevejde kočárek, leda složený. K zámku samozřejmě můžeme také dojet autem.

Asi 700 m od zámku se nachází také Pevnostní muzeum Vranov s bunkrem Studánka: muzeum-vranov.sweb.cz/ nebo Obří akvária se sladkovodními rybami v budově naproti parkovišti pod zámkem.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Z Vranova nad Dyjí k větrnému mlýnu v Lesné

 • 8 - 9 km
 • 2 / 5

Cornštejn

 • 1 - 2 km
 • 3 / 5

Rozhledna Rumburak

 • 0 - 1 km
 • 2 / 5

Bítov - zookoutek u parkoviště

 • 0 - 3 km
 • 1 / 5

Bítov

 • 1 - 4 km
 • 2 / 5

Boskovštejn

 • 1 - 6 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Vranov nad Dyjí

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací