Střední Čechy nabízejí nejznámější české historické památky, překrásné přírodní scenérie i moderní zábavní parky a golfová hřiště. Okolí řek Berounky, Sázavy, Vltavy, Labe a Jizery, křivoklátské lesy, úrodné Polabí, Brdy a Český kras určitě nadchne i vás.

Mezi hlavní cíle návštěvníků středních Čech patří hrady Karlštejn, Křivoklát, zámky Konopiště, Jemniště, Žleby či zřícenina hradu Okoř. Hojně navštěvované jsou lázeňské Poděbrady a jejich zámek, barokní areál a poutní místo Svatá Hora, Koněpruské jeskyně a městská památková rezervace Kutná hora, zapsaná na seznamu UNESCO. Kutné Hoře dominuje gotický chrám svaté Barbory a můžete si tu prohlédnout i České muzeum stříbra. Ve středních Čechách naleznete také Lidice, jejichž památníky připomínají tragédii obce vyhlazené německými nacisty.

V okrese Benešov můžete i s malými děmi vyrazit na nenáročný výlet k rozhledně Špulka a po naučné Ptačí stezce. Zajímavý je rovněž Skanzen lidových staveb a řemesel Vysoký Chlumec, Hornické muzeum Příbram, malá zoo Chleby či labyrinty a bludiště u zámku Loučeň. Kolínská řepařská drážka nabízí rodinné víkendové jízdy parním nebo dieselovým vláčkem. Na pomezí středních a jižních Čech na vás čeká Zážitkový park Zeměráj.