Moravskoslezské Beskydy představují atraktivní turistickou lokalitu s překrásnou přírodou a jsou ideální pro rodinné výlety. Jejich krásy můžete obdivovat při pěší turistice, na kole, koloběžce či z běžecké stopy.

Navštivte Rožnov pod Radhoštěm s proslulým Valašským muzeem v přírodě, bájný Radhošť se sochami Radegasta, Cyrila a Metoděje, Štramberskou Trúbu, hrad Hukvaldy, město klobouků Nový Jičín, rodný dům Sigmunda Freuda v Příboře, Technické muzeum Tatra v Kopřivnici, skokanské můstky ve Frenštátu pod Radhoštěm, Frýdlant nad Ostravicí či Jablunkov. Okolí obcí Bílá, Ostravice, Malenovice, Morávka, Krásná, Staré Hamry či Velké Karlovice jsou rájem lyžařů, pěších turistů i cykloturistů.

Nejznámějšími vrcholy Beskyd jsou Lysá hora (1 323 m), Smrk (1 276 m), Kněhyně (1 257 m), Travný (1 203 m), Radhošť (1 129 m), Ropice (1 083 m), Magurka (1 067 m), Vysoká (1 042 m) a Javorový vrch (1 032 m). Protíná je hustá síť značených turistických tras různé náročnosti. Beskydy jsou malebné od jara do zimy a nabízejí spoustu zábavy za každého počasí – například lanový park, stezku v korunách stromů, rozhledny, zámky, pivní lázně, wellness. Inspirujte se našimi tipy na výlety.