Praha, metropole České republiky, náleží mezi nejkrásnější města Evropy i světa. Její historické jádro s Pražským hradem, největším hradním komplexem na světě, figuruje v seznamu kulturního dědictví UNESCO. Zahrnuje Hradčany, Malou Stranu s Karlovým mostem, Staré Město s židovským Josefovem, Nové Město a Vyšehrad. Pražským centrem se můžete toulat pořád dokola, a nikdy vás nepřestane inspirovat.

Na území Prahy, které zahrnuje 496 km², naleznete nespočet možností pro rodinné výlety. Navštivte například Kunratický zámek a zámecký park, Prokopské údolí, Divokou Šárku, zoologickou a botanickou zahradu v Praze-Troji, vydejte se i s kočárkem z Troje do Roztok podél Vltavy, do DinoParku s krásným výhledem na město, prozkoumejte Modřanskou rokli, Divokou zahradu v Praze-Hostivaři, les Kamýk či blízký park U Zahrádkářské kolonie v Praze 4. Atraktivní je rovněž plavba parníkem po Vltavě.

Zajímavý program a rodinnou zábavu nabízí Grévin – muzeum voskových figurín v Praze 1, Zrcadlové bludiště Petřín, bobová dráha na Proseku, Království železnic na Smíchově, Sportovní areál Gutovka, exkurze na Letišti Praha, Legoherna – Kostkoland v Praze 5, Národní technické muzeum či Planetárium v Praze 7. K relaxaci využijte třeba Pivní lázně Spa Beerland v centru Prahy, u Karlova náměstí.