Rozhledna Rumburak (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

Pokud trávíte dovolenou na Vranovské přehradě nebo někde poblíž, rozhodně doporučuji navštívit penzion/restauraci a rozhlednu Rumburak na Bítově. Rozhledna jako jediná na znojemsku nabízí krásný výhled na údolí Vranovské přehrady a do širokého okolí.

Penzion s rozhlednou je postaven mezi obcí Bítov a hradem Bítov. Jeho součástí je i bowling, školicí středisko, sportovní areál, bazén a letní terasa. Před penzionem je i dětské hřiště.
Rozhledna je cihlová a byla zpřístupněna 4. července 2009. Její výška je 30 m, vyhlídková plošina s ochozem je ve výši 26 metrů a vede na ni 145 schodů. Před rozhlednou je velká dřevěná socha krkavce a jeho reliéf je i na špičce věže. V pokladně pod rozhlednou dokonce prodávají i ponožky s obrázkem krkavce, s nápisem Rumburak a s malou českou vlaječkou.

Rozhledna je od května do září otevřena denně od 11:00 do18:00 hodin. V ostatních měsících otevřeno na vyžádání v restauraci (kromě ledna a února, kdy je rozhledna uzavřena). Vstupné na rozhlednu je 30 Kč, děti do 1 m zdarma.

V okolí je spousta možností k dalším výletům - Znojmo (podzemí, rotunda), Bítov, Vranov nad Dyjí, Cornštejn, Větrný mlýn v Lesné... Vede zde spousta stezek i cyklostezek.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Bítov - zookoutek u parkoviště

  • 0 - 3 km
  • 1 / 5

Cornštejn

  • 1 - 2 km
  • 3 / 5

Bítov

  • 1 - 4 km
  • 2 / 5

Zámek Vranov nad Dyjí

  • 0 - 4 km
  • 2 / 5

Z Vranova nad Dyjí k větrnému mlýnu v Lesné

  • 8 - 9 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna Rumburak

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací