Střední Morava zasahuje do území Olomouckého a Zlínského kraje. Nabízí množství historických památek, hrady, zámky, lázně, jeskyně i moderní zábavní areály. Centrem střední Moravy je Olomouc, druhá největší památková rezervace ČR (po Praze). Pro rodiny s dětmi je zde atraktivní vyhlídka z radniční věže, Aquapark, Železniční muzeum, Vereran Aréna s exponáty historických automobilů či zoologická zahrada na Svatém Kopečku.

Mezi oblíbené cíle návštěvníků střední Moravy patří hrady Bouzov, Helfštýn a Šternberk, zámek Náměšť na Hané, rozhledna Čebínka, lázně Slatinice, Zbrašovské aragonitové jeskyně a Hranická propast v lázních Teplice nad Bečvou, Květná zahrada v Kroměříži, Muzeum kočárů v Čechách pod Kosířem, města Prostějov, Lipník nad Bečvou, Šternberk, Uničov a Litovel. V kraji úrodné Hané nezapomeňte ochutnat tradiční tvarůžky, případně navštivte jejich muzeum v Lošticích.

V Zábřehu na Moravě se nachází Welzlova naučná stezka vhodná pro pěší, kočárky, cykloturisty, invalidy a zejména pro rodiny s dětmi. V Postřelmově, v rodinné hrobce vladyky Zikmunda Bukůvky z Bukůvky, lze spatřit opravdové mumie. Cyklisty nadchne 160 km dlouhá cyklostezka podél řeky Bečvy.