Krkonoše jsou největší a nejvíce navštěvované české hory, jediné s vysokohorským rázem, jimž dominuje vrchol Sněžka (1602 m). V zimě nabízejí skvělé lyžařské podmínky, v létě množství turistických a cykloturistických tras. K tomu se v posledních letech přidaly moderní zábavní parky.

Mezi tradiční výletní cíle v Krkonoších a Podkrkonoší patří Sněžka, pramen Labe, Pančavský, Labský a Mumlavský vodopád, naučná stezka Černohorským rašeliništěm, nádherné údolí Obří důl, prastarý Dvorský les nebo Luční bouda. Pohodový výlet na krásnou rozhlednu Štěpánka na pomezí Krkonoš a Jizerských hor absolvujete i s kočárkem. Půvab renesančního stavitelství můžete obdivovat na zámku Vrchlabí. V malebném městečku Jilemnice spatříte na náměstí sněhovou sochu Krakonoše, pána hor. Jeho další sochu, dokonce v nadživotní velikosti, nabízí přírodní galerie plastik Hořice.

Skvělým cílem rodinných výletů je Zoologická zahrada a Safari ve Dvoře Králové, bobová dráha v Harrachově, nová Stezka korunami stromů v Jánských Lázních a lanové parky ve Špindlerově Mlýně, Harrachově či v Peci pod Sněžkou. Relaxaci nabízejí Lázně Bělohrad nebo výletní místo Byšičky, dějiště Erbenovy balady Svatební košile.