Bítov - zookoutek u parkoviště (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

Mezi hradem Bítov a rozhlednou Rumburak se nachází zookoutek, který je naším cílem. Vstup do něj vede přímo z parkoviště.

Můžeme se sem dostat autem, ale i jiným způsobem. Pod hradem Bítov se nachází přístaviště, kam pravidelně přijíždějí linkové lodě z Vranova nad Dyjí. Od hráze k hradu trvá cesta cca 90 minut. Z přístaviště k hradu Bítov nás čeká 250 metrů dlouhá cesta, která strmě stoupá do kopce. Kočárek je občas nutné poponášet v místech s velkými kameny nebo kořeny. Je to ale jediný obtížný kousek cesty, zbytek výletu už zvládneme s kočárkem s přehledem, protože další úseky jsou vedeny po asfaltkách nebo jiném zpevněném povrchu. Od hradu (který samozřejmě můžeme také navštívit) pokračujeme po silnici dalších 750 metrů k již zmíněnému parkovišti.

Další možností, jak se na místo dostat, je autobus, který sem jezdí z Vranova nad Dyjí nebo Znojma. Nejblíže se nachází autobusová zastávka Bítov - rozcestí, která je vzdálená asi 1,2 km po silnici opačným směrem než je hrad.

Do zookoutku se platí symbolické vstupné, u vchodu si také můžeme koupit kelímek s krmením pro zvířata. Najdeme tu zejména zvířata domácí: slepice, perličky, kachny, husy, kozy, ovce, koně, prasata, králíky, ale i lišku nebo emu. Do řady ohrad se dá přes přelízky podívat i přímo za zvířaty. Děti si mohou pohrát také na malém pískovišti a zhoupnout se na houpačce.

V těsné blízkosti zookoutku se kromě hradu Bítov nachází také rozhledna Rumburak s dětským hřištěm a restaurací a konopná farma Vranč s barem.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Rozhledna Rumburak - Prima hřiště u rozhledny Rumburak poblíž hradu Bítov. V přilehlém rekreačním areálu najdete i tenisové kurty, restauraci a ubytování. Možnost parkován...

Kam na výlet v okolí

Rozhledna Rumburak

 • 0 - 1 km
 • 2 / 5

Cornštejn

 • 1 - 2 km
 • 3 / 5

Bítov

 • 1 - 4 km
 • 2 / 5

Zámek Vranov nad Dyjí

 • 0 - 4 km
 • 2 / 5

Z Vranova nad Dyjí k větrnému mlýnu v Lesné

 • 8 - 9 km
 • 2 / 5

Kostel sv. Jiljí Moravské Budějovice

 • 0,5 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Bítov - zookoutek u parkoviště

2.07.2023

Vstupné neřeším, ráda přispěji na zvířata, ale pohled na ně mně vyrazil dech… kačeny byly bez vody , až na první dvě ohrady kde voda dokonce cirkulovala v mini nádrži, sele leželo v malých neckách, kde bylo něco co mělo být patrně žrádlo pro prasata, a cucalo z něho zbytky vody… , kůzlata ležela na boku jak mrtvá…voda nikde… absolutně neudržované mini zoo, většina zvířat ( převážně kačen) bez jakéhokoliv stínu… za mě strašné a tento koutek by měl být zrušen…

19.08.2021

Zahrada (statek) se zvířaty fajn, ovšem žádný kelímek u vstupu ke koupi nebyl, vstupné není ani symbolické (60/dospělý, 50/dítě-pouze hotově!), zvířata fajn, ale některá bez vody, leckde voda špinavá, s plísní, některá zvířata bez jakéhokoliv jídla...ale ta absence vody za mě větší problém. U vstupu pod pokladnou krabice s tvrdým pečivem, některé plesnivé...jen doufám, že na vyhození, ne na krmení :( Návštěvníků dost, myslím, že o penězích to nebude...a bylo by co zlepšit. Tím spíš, že na návšt

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.