Bítov - zookoutek u parkoviště (okr. Znojmo)

Vytisknout s sebou

Mezi hradem Bítov a rozhlednou Rumburak se nachází zookoutek, který je naším cílem. Vstup do něj vede přímo z parkoviště.

Můžeme se sem dostat autem, ale i jiným způsobem. Pod hradem Bítov se nachází přístaviště, kam pravidelně přijíždějí linkové lodě z Vranova nad Dyjí. Od hráze k hradu trvá cesta cca 90 minut. Z přístaviště k hradu Bítov nás čeká 250 metrů dlouhá cesta, která strmě stoupá do kopce. Kočárek je občas nutné poponášet v místech s velkými kameny nebo kořeny. Je to ale jediný obtížný kousek cesty, zbytek výletu už zvládneme s kočárkem s přehledem, protože další úseky jsou vedeny po asfaltkách nebo jiném zpevněném povrchu. Od hradu (který samozřejmě můžeme také navštívit) pokračujeme po silnici dalších 750 metrů k již zmíněnému parkovišti.

Další možností, jak se na místo dostat, je autobus, který sem jezdí z Vranova nad Dyjí nebo Znojma. Nejblíže se nachází autobusová zastávka Bítov - rozcestí, která je vzdálená asi 1,2 km po silnici opačným směrem než je hrad.

Do zookoutku se platí symbolické vstupné, u vchodu si také můžeme koupit kelímek s krmením pro zvířata. Najdeme tu zejména zvířata domácí: slepice, perličky, kachny, husy, kozy, ovce, koně, prasata, králíky, ale i lišku nebo emu. Do řady ohrad se dá přes přelízky podívat i přímo za zvířaty. Děti si mohou pohrát také na malém pískovišti a zhoupnout se na houpačce.

V těsné blízkosti zookoutku se kromě hradu Bítov nachází také rozhledna Rumburak s dětským hřištěm a restaurací a konopná farma Vranč s barem.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Rozhledna Rumburak

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Cornštejn

  • 1 - 2 km
  • 3 / 5

Bítov

  • 1 - 4 km
  • 2 / 5

Z Vranova nad Dyjí k větrnému mlýnu v Lesné

  • 8 - 9 km
  • 2 / 5

Zámek Vranov nad Dyjí

  • 0 - 4 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Bítov - zookoutek u parkoviště

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací