Šumava se rozprostírá na hranicích České republiky, Rakouska a Německa. Patří mezi nejstarší evropská pohoří a jejím nejvyšším vrcholem na české straně je Plechý (1378 m). Zádumčivě krásná Šumava a Pošumaví nabízí dovolenou či víkendy plné zážitků, ať už se budete jen tak toulat po horách, lesích a údolích, nebo využijete lanová centra, aquaparky a další vymoženosti.

V centru Šumavy vás zvou střediska Kvilda, Zadov, Churáňov, Borová Lada, Nové Hutě, Modrava, Kašperské hory, Horská Kvilda a Filipova Huť. V její severní části můžete navštívit Železnou Rudu, Klatovy a Sušice. Jižní Šumava nabízí především letní i zimní rekreaci okolo vodní nádrže Lipno. V podhůří Šumavy se rozprostírá Prachaticko, ideální oblast pro cykloturistiku.

Milovníky přírodních krás jistě okouzlí prameny Vltavy v Národním parku Šumava, Černé a Čertovo ledovcové jezero u Železné rudy, Boubínský prales či hora Poledník s rozhlednou. Kousek od silnice mezi Horskou Kvildou a Kvildou, hned u parkoviště, se nachází atraktivní Jezerní slať, kterou tak mohou zhlédnout i rodiny s kočárkem či handicapovaní. Zajímavé jsou také šumavské hrady Rožmberk, Kašperk a Velhartice, zřícenina hradu Rabí a Vítkův hrádek.