Severní Morava a Slezsko vám nabídne vše, nač si vzpomenete: nádhernou přírodu Beskyd a Jeseníků s bohatým vyžitím pro turisty a cykloturisty, hrady, zámky, muzea, industriální památky i dřevěnou lidovou architekturu.

V Ostravě si můžete prohlédnout zoologickou zahradu, bývalý průmyslový areál Vítkovických železáren, Landek park s největší českou hornickou expozicí či Slezskoostravský hrad, který se v důsledku těžby uhlí propadl o 16 metrů. Dalšími zajímavými městy rázovitého regionu jsou Kopřivnice a Štramberk, takzvaný Valašský Betlém, místa spjatá s malířem pravěku Zdeňkem Burianem nebo s automobilkou Tatra. Opava nabízí Arboretum Nový dvůr a její okolí vojenské památky, ve Frenštátě pod Radhoštěm naleznete horský lanový park Tarzanie a v Rožnově pod Radhoštěm Valašské muzeum v přírodě.

Mezi oblíbené výletní cíle Severní Moravy a Slezska patří hrad Sovinec, vodní nádrž Slezská Harta a Pradědova galerie v okrese Bruntál, termální lázně Velké Losiny, přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně, Adrenalin park Jeseníky, zámky Hradec nad Moravicí, Kunín a Raduň, hrad Hukvaldy, Mlýn Kozlovice, Miniuni – svět miniatur a Pohádkový sklep strašidel poblíž centra Ostravy, rybníky v Polance či Lesní park Klimkovice.