Něco ke čtení - volný čas s dětmi, tipy na výlety...

Turecká Alanya: výlety za delfíny a tuleni

Alanya. Výlet do největšího tureckého delfinária Sealanya bude zážitkem nejen pro děti.
Znáte kultovní film Stopařův průvodce po galaxii? Delfíni z delfinária v něm nám, tvorům prý tak chytrým, že sami sebe pojmenovali sapiens, tedy moudrými, vzkazují: „Díky za všechny ty ryby.“ Pokud se chcete podívat, zdali je delfín opravdu chytrý a roztomilý, jak na první pohled vypadá, nabízíme vám unikátní příležitost. A to zdaleka není všechno. Kromě toho, že tyhle úchvatné kytovce spatříte na vlastní oči, tak si zároveň dopřejete jiný zážitek, než poskytuje film o delfínech. A ke všemu si s nimi i zaplavete. Samozřejmě pokud k tomu seberete odvahu. Jak je to možné? Odpověď je prostá. Nedaleko Alanye je mořský svět, delfinárium, jež setkání s delfíny nabízí. Sealanya nabízí ve svém repertoáru představení, jež ukazuje nejen schopnosti delfínů a lachtanů, ale k tomu se odehrává několikrát denně. Takže je-li místem pobytu Alanyia, výlet do Sealanye bude přímo povinností.

celý článek

Červené víno Vinigrandi

Vini grandi znamenají v překladu do češtiny skvělá vína - červené víno od Vinigrandi tedy zaručuje objevování skvělých červených vín původem z vinařských velmocí Itálie, Francie, Španělska a také z dalších vybraných vinařských oblastí.

celý článek

Jak na lázně hrazené zdravotní pojišťovnou?

Jsou lázeňské pobyty pro samoplátce nad vaše finanční možnosti? Zkuste požádat o lázně hrazené z veřejného zdravotního pojištění. Poradíme vám, jak na to. České lázně většinou nabízejí tři druhy pobytů. Komplexní, příspěvkový a pro samoplátce. Zatímco v rámci komplexní lázeňské péče je pacientovi spolu s léčbou hrazeno i ubytování a strava, u příspěvkové péče si klient stravu a pobyt platí ze svého. Pobyty pro samoplátce si pak klienti hradí celé. My se v následujícím článku zaměříme na lázeňské pobyty hrazené pojišťovnou.

celý článek

S teplým počasím dostávají naše autobaterie více zabrat

Obvykle si přítomnost autobaterie ve svém vozidle uvědomíme v zimě, když nám nejde nastartovat. Nízké teploty baterii vybijí. Avšak pozor na autobaterii rovněž v létě, aby vás nemile nepřekvapila.

celý článek

Proč si koupit generátor ozonu a jaký vybrat?

Ozon má většina lidí spojený s ozonovou vrstvou. On je ale mimo jiné i velmi silným oxidačním činidlem, dokáže ničit bakterie, viry, plísně a zápach. Využívá se pro úpravu pitné vody a může se s ním čistit i vzduch, dokonce také vzduch v domácnosti. Generátory ozonu jsou poměrně malé a cenově dostupné.

celý článek

 starší články >>

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.