Něco ke čtení - volný čas s dětmi, tipy na výlety...

Léto na elektrokole

Elektrokola jsou nepopiratelným trendem poslední doby. A to nejen pro seniory, kterým pomáhají udržovat se v kondici. Stávají se běžným jevem na silnicích i cyklostezkách, a často ani nepoznáte, že cyklista, který vás předjel, jel na elektrokole, protože akumulátory výrobci stále častěji umisťují do rámu kola. Se sklonkem léta se elektrokola stávají ideálním tipem pro každého z nás – na cestu do práce nebo na romantické výlety v kopcovitém terénu.

celý článek

Cestování Prahou na kole - 4 tipy, jak si usnadnit či zpříjemnit cestu

Na kole za přáteli i do práce? Díky rozrůstající se síti pražských cyklostezek a počtu cyklo pruhů je to stále snazší. Rychlé přesuny s koly pak můžete podniknout také díky pražské hromadné dopravě. A pokud se nechcete o kolo starat či jej chcete použít operativně, můžete si jej snadno a za pár korun zapůjčit díky bikesharingu. To se může hodit v aktuální situaci nezbytných letních oprav pražských komunikací. Přinášíme 4 tipy, které cestu po Praze usnadní i zpříjemní.

celý článek

I v létě si vaše nohy zaslouží pohodlí

Léto je ideální čas vytáhnout z botníku či skříně všechny krásné botky, v nichž můžete dělat parádu. Navíc je to sezóna, pro kterou se dá nová obuv kupovat prakticky každý rok. Elegantní a všestranné balerínky, sandálky na vysokém podpatku na party či třeba trekové sandály na túry. Když si k tomu připočtete ještě šíři barevného spektra, pak máte opravdu z čeho vybírat. Ať už máte jakýkoliv styl, hlavně upřednostněte pohodlí a správný tip podrážky. Není nic horšího než mít v létě zbytečně zničené nohy a trpět kvůli puchýřům a otlačeninám. Snadno si zvyknete mít je jako v bavlnce.

celý článek

Jak se ze švestek stane slivovice

Tak jste si ji konečně dovezli domů. Průhlednou tekutinu v demižonu, která krásně řetízkuje, když se nalije do sklenice. A ta vůně! Stačí kapku promnout mezi dvěma prsty a už cítíte to jemné aroma švestek. Ano, řeč je o domácí slivovici, jejímuž pálení se věnují hlavně na Valašsku a Slovácku. Tak, jak je pro Čechy typické pivo, pro Moravu je tradičním alkoholickým nápojem jmenovaná slivovice.

celý článek

Skvělé služby na Lipně

Lipno je někdy označováno jako Jihočeské moře. Jedná se o největší vodní nádrž u nás (téměř 49 km2), která byla vybudována na řece Vltavě. Toto přehradní jezero tak patří mezi nejoblíbenější prázdninové destinace nejen pro Čechy, ale i pro řadu hostů z ciziny. Nádherná okolní příroda, která je částečně součástí Chráněné krajinné oblasti Šumava, koupání v Lipnu i bazénech, možnost projížděk po jezeře, příležitost pro další vodní sporty a řada turistických atrakcí pro různé věkové kategorie – to všechno je letní Lipno.

celý článek

 starší články >>

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací