Něco ke čtení - volný čas s dětmi, tipy na výlety...

Balík do Polska pošlete levněji než byste čekali. Jak nejlépe odesílat zásilky do naší sousední země?

Proč odesílat balík do Polska? V zemi našich sousedů žije více než 38 milionů obyvatel. Jde o poměrně velký trh s velkým exportním potenciálem. Polsko je dost často jednou z prvních zemí, kam podnikatelé z České a Slovenské republiky rozšiřují své aktivity. Nicméně je potřeba počítat s určitými rozdíly v obou zemích. Teď se podíváme, v čem je místní podnikání jiné a jak vstoupit na zdejší trh.

celý článek

Reflexní pásky a jejich význam: V jakých situacích se vám mohou hodit?

V dnešní překotné době, kdy na silnicích i chodnících panuje velmi čilý ruch, a to zejména ve městech, je zapotřebí klást vyšší důraz na bezpečnost chodců. V momentě, kdy se vydáte ven, měli byste být nejen automaticky opatrní, ale zároveň je praktické aktivně udělat něco pro svoji bezpečnost. V některých případech je to dokonce nařízené právními předpisy. Velmi nápomocným a žádaným doplňkem jsou reflexní prvky, například v podobě pásek.

celý článek

SJM a rozvod, jak na vypořádání SJM

„Po rozvodu jsem se od manžela dozvěděla, že na vypořádání společného jmění nemám nárok, protože rodinu živil on a já jsem byla na mateřské dovolené se dvěma dětmi.“ Toto není v rozvodové praxi rozhodně výjimkou, přitom se zákonnou úpravou vypořádání společného jmění manželů obsaženou v občanském zákoníku je v zásadním rozporu. Na co tedy mají manželé při vypořádání SJM nárok? Hraje při rozdělení majetku opravdu roli to, který z manželů za trvání manželství vydělával více peněz a který se staral o děti?

celý článek

Stará kamínka si rozumí s pytlovaným uhlím

Koupili jste starší chalupu, či třeba pouhou zahrádku se zahradním domkem? Nebo jste je zdědili? Tak to jste v obou případech nejspíš podědili i stará kamínka – Petry. Nevyhazujte je. Jsou to skvělá kamínka, která vás ještě mnohokrát zahřejí. V zimě, na jaře i na podzim. Snadno se v nich zatápí, zatápění je poměrně bezpečné, a svým výkonem obvykle vystačí na vytápění jedné místnůstky. Mnohem praktičtější než klasické dřevo je pro topení v těchto malých kamnech uhlí. Nemáte černý sklep na uhlí? Ten nepotřebujete. Pořiďte si pytlované uhlí.

celý článek

Český Krumlov

Historické jihočeské město Český Krumlov leží asi 20 km jihozápadně od Českých Budějovic a asi 70 km severně od rakouského Lince. Jeho historické centrum patří mezi první památky, které byly u nás zapsány do Seznamu světového dědictví UNESCO, a to již v roce 1992. K jeho jedinečnosti přispívá i poloha – leží v údolí řeky Vltavy, která se klikatí mezi historickými stavbami. Město a jeho památky učarovaly například herečce, zpěvačce a režisérce Barbře Streisandové, která tu v roce 1983 natočila řadu exteriérů svého filmu Yentl. Ostatně město patří mezi oblíbené filmové lokace i dnes.

celý článek

 starší články >>

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací