Jižní Čechy jsou známé svými rybníky, historickými památkami, unikátní lidovou architekturou i lázněmi. Nabízejí ideální terény pro zimní vyžití, vodní sporty a cykloturistiku.

V jižních Čechách určitě navštivte zámek Hluboká nad Vltavou, postavený podle anglického královského hradu Windsor, k němuž přiléhá zámecký park. Poblíž je další atraktivita, lovecký zámeček Ohrada a zoologická zahrada. Neopomeňte skvost České republiky – hrad a zámek Český Krumlov, a také pohádkový zámek Červená Lhota. Úžasnou atmosféru nabízí městečko Slavonice, jemuž se říká „malá Telč“. Milovníky starých motorek zve hrad Kámen, děti i dospělé nadchne Muzeum čokolády a marcipánu Tábor. A kdo by neznal obec Hoštice, kterou proslavila trilogie Slunce, seno…? V jižních Čechách můžete prožít bezpočet zajímavých rodinných víkendů.

V zimě nabízejí jižní Čechy skvělé podmínky pro lyžování a snowboarding – konkrétně střediska Churáňov, Zadov a Nové Hutě. V letní sezóně využijte hustou síť značených turistických a cykloturistických tras. Koupání se nabízí v Orlické přehradě, rybníku Hejtman či v přírodním koupališti Borovany. Vyhledávanou relaxací je v jižních Čechách také rybaření a houbaření.