Krušné hory se táhnou v délce přes 130 km a tvoří přirozenou hranici mezi Českou republikou a Německem. V důsledku dávné sopečné činnosti se v Krušných horách vyskytují kovové rudy a léčivé prameny, díky nimž tu vznikla mnohá lázeňská střediska.

Krušné hory poskytují ideální podmínky pro zimní sporty. Mezi známá centra patří Klínovec (1244 m, zdejší nejvyšší hora), Boží Dar, Jáchymov, Kovářská, Kraslice, Pernink, Abertamy, Cínovec či Telnice. Hornatá a lesnatá oblast je však atraktivní i pro letní vyžití, horskou turistiku a cykloturistiku. Například ze stolové hory Úhošť si vychutnáte nádherný výhled na Krušné hory, Doupovské hory, města Kadaň a Klášterec nad Ohří. A žádný dětský návštěvník by si neměl nechat ujít Ježíškovu cestu na Božím Daru.

Atraktivní jsou rovněž zdejší technické památky (štola Svatý Martin v Krupce, hornický skanzen v Kopistech, Březenský drak), města (Teplice, Ústí nad Labem, Most, Chomutov) a zámky Duchcov, Jezeří či Roudnice nad Labem, v němž se každoročně koná vinobraní. S dětmi můžete navštívit několik zoologických zahrad a také kozí farmu v Zásadě u Kadaně. Muže jistě nadchne exkurze do pivovaru Velké Březno. Odpočinek nabízejí lázně Teplice či Evženie v Klášterci nad Ohří.