Královéhradecko ve východních Čechách je půvabnou krajinou s množstvím hradů a zámků, skalních útvarů a stezek pro turisty i cykloturisty v Orlických horách. Naleznete tu i vojenské památky – pevnostní město Josefov, památníky bitvy u Hradce Králové roku 1866 a československé pohraniční pevnosti.

Prohlédněte si na Královéhradecku skalní město Adršpach, Kočičí skály na Ostaši, údolí Peklo u Nového Města nad Metují, kamenné hřiby nad osadou Slavný či město Broumov s proslulým klášterem. V Hradci Králové baví celé rodiny Obří akvárium, v Opočně renesanční zámek, ve Dvoře Králové nad Labem známá ZOO s více než 2300 zvířaty. I s kočárkem lze absolvovat trasu k náchodskému zámku, za medvědy a do obory s lesní zvěří.

K nejoblíbenějším místům však patří Babiččino údolí, dějiště slavné české knihy Babička od Boženy Němcové. Můžete tu zhlédnout empírový zámek Ratibořice, pomník Babičky s vnoučaty, Panskou hospodu, Staré bělidlo i Viktorčin splav. V létě a v čase adventu se koná akce Oživlé Ratibořice, na níž potkáte babičku, kněžnu a další známé postavy z knížky. Nedaleká Česká Skalice nabízí Barunčinu školu a Muzeum Boženy Němcové.