Vysočina je rekreační oblast s téměř nedotčenou přírodou a mimořádně čistým vzduchem, která se rozprostírá na pomezí Čech a Moravy. Výhodou Vysočiny je vynikající dopravní dostupnost z dálnice D1 – do její metropole Jihlavy dojedete z Prahy za hodinu a půl, z Brna za pouhou hodinu.

Kromě přírodních krás nabízí Vysočina několik památek UNESCO – historické městské jádro a zámek v Telči, poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře, baziliku sv. Prokopa a židovskou čtvrť v Třebíči. Za návštěvu stojí také hrady Ledeč nad Sázavou, Kámen, Roštejn, Lipnice, zámky Jaroměřice nad Rokytnou, Náměšť nad Oslavou, Žďár nad Sázavou nebo Velké Meziříčí.

Dalšími lákavými cíli na Vysočině jsou skanzen Michalův statek v Pohledi, větrný mlýn v Třebíči či Štáflova chalupa v Havlíčkově Brodu, která patří mezi nejcennější památky českého venkovského stavitelství. Unikátem je také barokní most v Náměšti nad Oslavou a zachovalé městské jádro Pelhřimova. Rovněž historické jádro Jihlavy bylo vyhlášeno památkovou rezervací. V Jihlavě dětem určitě dopřejte zoologickou zahradu a Robinson park. Atraktivní je i westernové městečko Šiklův mlýn, plavba lodí po Dalešické přehradě, zábavní park Fábula v Kamenici nad Lipou či strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce.