Jižní Morava je naším nejteplejším a nejúrodnějším regionem. Nabízí krásnou přírodu a nesmírné kulturní bohatství. Vydejte se na procházky Moravským krasem, Podyjím či Pálavou, sportujte, poznávejte lidové tradice, koštujte víno!

Navštivte starobylé město Mikulov, zámky Lednice a Valtice, lázně Hodonín a Lednice. Zajímavou atrakcí je Zpívající fontána v Hodoníně. V blízkém zámku Milotice si můžete zapůjčit dobové kostýmy a procházet se v nich parkem. Tatínky jistě potěší přilehlá vinotéka. Mnoho výletů zorganizujete v okolí Brna – můžete začít zoologickou zahradou či lanovým centrem Jungle park a pokračovat třeba parníkem z Veverské Bítýšky na hrad Veveří. Krátká procházka vede z Tišnova na rozhlednu Klucanina.

I s nejmenšími dětmi zvládnete výlet z Pavlova na Dívčí hrad. Novomlýnská jezera pod Pálavou umožňují koupání, jízdu na lodičkách i vyhlídkové plavby lodí. V okolí Vranovské přehrady prozkoumejte zříceninu gotického hradu Cornštejn. Nádherné vyhlídky na jižní Moravu nabízí blízká rozhledna Rumburak.