Plzeňsko a Český les, který navazuje na Šumavu, představuje rozmanitý region, v němž každý člen rodiny nalezne to své. Tatínkové Pivovarské muzeum a legendární pivovar Plzeňský Prazdroj, maminky třeba relaxaci v Konstantinových Lázních a děti nadchne zoologická zahrada, Dinopark, Muzeum loutek či Muzeum strašidel. Nebo s nimi prozkoumáte zříceniny hradů Buben a Radyně, případně lovecký zámek Kozel?

S většími dětmi můžete navštívit interaktivní Techmania Science Center, Vojenské muzeum na demarkační linii, Památník generála Pattona nebo letecké muzeum Air park ve Zruči u Plzně. Romantiku Divokého západu a spoustu zábavy zajistí westernový areál Halter Valley.

K Plzeňsku náleží také Chodsko s malebnými Domažlicemi, které každoročně v srpnu hostí velkolepé Chodské slavnosti. V blízkosti se nachází Muzeum modelové železnice, koupaliště Babylon a jeskyně Salka nad Pasečnicí. Široký rozhled po kraji nabízejí nedaleké Výhledy a Kurzova věž na Čerchově (1042 m – nejvyšší hora Českého lesa). Osvědčená výchozí místa pro turistiku, cykloturistiku a běžecké lyžování na Plzeňsku jsou Tachov, Rozvadov, Přimda, Poběžovice a Klenčí pod Čerchovem.