Západočeské lázně naši zemi proslavily už před staletími. Mezi nejznámější patří Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Konstantinovy Lázně a Jáchymov. Návštěvníkům nabízejí nejen lázeňské a wellness procedury, ale také množství památek a přírodních krás.

Unikátem Karlových Varů je Vřídlo – gejzír horké minerálky tryskající až do výšky 12 metrů. V muzeu Jan Becher můžete ochutnat Becherovku – takzvaný třináctý pramen Karlových Varů s tajnou recepturou. Mariánské Lázně zdobí novobarokní kolonáda z konce 19. století a turisty sem láká i Boheminium, park miniatur s modely proslulých českých staveb. Františkovy Lázně charakterizuje oblíbená socha chlapečka s rybou a dnes už i kvalitní aquapark. Jáchymov nabízí turistům naučnou radonovou stezku.

Krásy nejzápadnější části České republiky si můžete vychutnat i z rozhleden – jedna z nejhezčích je na Krásenském vrchu, další na Zelené hoře u Chebu. V hradu a zámku v Bečově nad Teplou uvidíte mimořádně vzácný románský zlatý relikviář s ostatky sv. Maura z 12. století. K západním Čechám náleží také sklářství, turistům prezentované ve sklárně Moser či na statku Bernard u Královského Poříčí. K návštěvě zve i zámek Kynžvart, hrad Loket a středisko zimních sportů Klínovec.