Východní Morava je pestrý region nabízející hornatou krajinu Bílých Karpat, Beskyd, Javorníků, Vsetínských a Hostýnských vrchů, folklorní oblasti Valašsko a Slovácko, rožnovský skanzen, okázalé památky Kroměříže, významné poutní místo Velehrad, největší moravské lázně Luhačovice nebo funkcionalistickou architekturu Baťova Zlína.

Nejčastějším cílem rodinných výletů na východní Moravu je zoologická zahrada Zlín-Lešná, členěná podle kontinentů na Afriku, Asii, Austrálii a Ameriku. Ve Zlíně-Malenovicích můžete navštívit známý hrad. Úžasný zážitek vám přinese plavba lodí po Baťově kanále. Pro východní Moravu jsou charakteristické švestky a slivovice, proto si nenechte ujít exkurzi ve vizovické likérce Rudolf Jelínek (Distillery Land). V podobném duchu se nese i Muzeum lidových pálenic ve Vlčnově. Relaxační den si můžete naplánovat v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích, v termálních bazénech Wellness Horal s celoročně vyhřívanou slanou vodou.

V okolí Uherského Hradiště nabízí své krásy barokní zámek Buchlovice, který obklopuje pečlivě udržovaná zahrada a rozlehlý park. K Buchlovicím náleží lázně Smraďavka, založené u sirných pramenů. Další pamětihodností je hrad Buchlov, pod nímž začíná Lesní naučná stezka.