Načítám data...

Dětská hřiště - Česko

Máme tu pro Vás celkem
3 620
výletů
o celkové délce 7 554 km
kde můžete zkusit najít 10 054 kešek
nebo koupit 30 968 turistických známek
Zobrazit všechny výlety
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
a také
7 874
dětských hřišť
z toho 7 535 venkovních
a 339 krytých heren
z toho nejvíce 1 693 v Praze
Zobrazit všechna hřiště
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
Výlety na rozhledny
Výlety za zvířátky
Hrady a zámky
Výlety na vodopády
Na řeky, potoky
Výlety lesem
Výlety lanovkou

Nejlépe hodnocené dětská hřiště

Bezručovy sady

Dětské hřiště v parku

Zobrazit více informací

Nejnovější články a tipy na výlety

Zajímavou sušírnu ovoce z dob dávno minulých můžete vidět v malé obci Vrbětice, která se nachází ve východní části Valašska.

Sušení ovoce bylo v okolí Vrbětic do počátku minulého století bráno jako velmi významný způsob místní obživy. Sušené ovoce někdy nahrazoval chléb. Největší boom sušení ovoce nastal v polovině 19. století, kde zde bylo hned několik sušíren, Sušené ovoce se z východního Valašska vozilo zejména do Vídně a do bývalého Prešpurku, dnešní Bratislavy. Zánik tohoto důležitého přivýdělku nastal především počátkem minulého století z důvodu zmrznutí velkého počtu ovocných...
celý článek

Pokud jste v Českém ráji a hledáte místo, které není přelidněné jako jiné oblíbené atrakce, tak můžete zkusit tento krátký výlet na zříceninu skalního hradu Kozlov.
Výlet začínáme v obci Podháj. Auto můžete zaparkovat na návsi u hospody, kde je i malé dětské hřiště.

Jakmile děti usoudí, že mají hraní dost a budou ochotné vyrazit, tak se vydáte po silnici nad hospodou, která vás zavede do lesa. Hned z kraje je poměrně dobrý výhled do krajiny. Po chvilce cesty narazíte na rozcestník se šipkou Kozlov. Když se vydáte po této pěšině, tak se připojíte ke žluté značce, která vás povede...
celý článek

Zvonice hrdě stávaly v minulosti v každé moravské a české vesnici. Plnily zde především signální funkci, takže ráno ohlašovaly příchod nového dne, večer svolávaly lidi k večerní modlitbě, oznamovaly úmrtí, požáry a válečné pohromy. Krásnou kopii zvonice uvidíte v malé malebné valašské obci Vrbětice, která proslula nedávným výbuchem muničního skladu. Originální zvonice byla zde postavena v 19. století a šlo o takzvanou sloupovou zvonici.
celý článek

Pokud chcete objevovat krásnou přírodou východního Valašska, tak doporučuji nenáročnou procházku z obce Haluzice do Vlachovic. Výlet můžete začít u dřevěné zvonice, která je v centru malé vesnice Haluzice. Tam také najdete turistický rozcestník, který vám napoví, kterou cestou se dát. My se dáme po červené turistické značce a půjdete směrem na kopec U Raků.
celý článek

Balinské údolí

Od letního koupaliště Palouky ve Velkém Meziřící se vydáváme po modré turistické značce směr Balinské údolí. Za městem v ulici Uhřínovská se napojujeme na naučnou stezku Balinského a Nesměřského údolí, kde na nás čeká krásná příroda obohacená o zajímavé interkativní prvky. U studánky Sabinka, která je nově zastřešena opouštíme na chvíli modrou turistickou značku a pokračujeme po naučné stezce podél říčky Balinka (tím se vyhneme prudšímu stoupání do kopce Křenička) a u skalního útvaru Kolomazný kámen se opět napojujeme na modrou značku. Kolomazný kámen je kámen, ve kterém se ze smolných pařezů...
celý článek

Dnešní výlet nás zavede na rozhlednu stojící na Fajtově kopci, v nadmořské výšce 555 metrů n.m., na okraji města Velké Meziříčí na Vysočině. Stavba rozhledny trvala rok (od léta 2014 do léta 2015) a veřejnosti byla slavnostně zpřístupněna 19. června 2015. Ještě téhož roku se stala rozhlednou roku a získala také čestné uznání Kraje Vysočina v soutěži Stavba Vysočiny.

Jedná se o železnou stavbu ve tvaru šroubovice DNA, stojící na železobetonových pilotech zapuštěných 16 metrů do země, vysoká je 36 metrů s vyhlídkovou plošinou umístěnou 32 metrů nad zemí, na kterou vede 175 plechových ...
celý článek

Kukuřičné bludiště Sychrov je zaměřeno na stát Maďarsko. Labyrint je ve tvaru Maďarska. Jak to funguje? Zaplatíte vstupné, dostanete tužku s tajenkou, kterou musíte vyluštit. Hra se rozlišuje na dětskou a dospělou hru. V dětské luštíte barvu, písmeno a pořadí a vše hledáte v bludišti. Vyjdou vám čtyři slova, z kterých doplníte tajenku. Dospělá hra funguje tak, že hledáte písmeno a pořadí - opět vše hledáte v bludišti, kde jsou cedulky. Až celé slovo vyluštíte, musíte z toho slova složit dalších šest slov. Až vymyslíte všech šest slov, odevzdáte svou práci a pokud vše bude správně, dostanet...
celý článek

Ve valašské obci Vlachovice najdete působivý katolický kostel.Obec Vlachovice najdete v okrese Zlín ve Zlínském kraji. V současné době má obec okolo 1400 obyvatel. Obec patří k nejstarším vesnicím v kraji, protože písemné památky dokládají, že zde obec fungovala už ve 13. století.
celý článek


Mobilní aplikace

Hřiště můžete vyhledávat také prostřednictvím mobilní aplikace, která je k dispozici pro obě hlavní platformy Android a iPhone. Aplikace nabízí podobné funkce jako náš web - vyhledávání hřišť na mapě, vyhledávání pomocí parametrů, hledání okolních hřišť, vyhledávání výletů dle parametrů, okolních výletů, detaily všech výletů včetně fotek a hodnocení ostatních uživatelů apod. A navíc umí také zobrazovat živou mapu výletů. Více můžete najít zde.

Získat v Google Play


Kontaktní údaje

  • Web:
  • Email:
  • Facebook:

Napište nám

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.