Načítám data...

Dětská hřiště - Česko

Máme tu pro Vás celkem
3 085
výletů
o celkové délce 6 440 km
kde můžete zkusit najít 10 057 kešek
nebo koupit 25 574 turistických známek
Zobrazit všechny výlety
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
a také
7 875
dětských hřišť
z toho 7 535 venkovních
a 340 krytých heren
z toho nejvíce 1 693 v Praze
Zobrazit všechna hřiště
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
Výlety na rozhledny
Výlety za zvířátky
Hrady a zámky
Výlety na vodopády
Na řeky, potoky
Výlety lesem
Výlety lanovkou

Nejlépe hodnocené dětská hřiště

Hornobranský rybník

Velké hřiště u rybníku

Zobrazit více informací
Už jste si vybrali místo pro další výlet, ale ještě nemáte vybrané ubytování? Na Hauzi si zaručeně vyberete chatu či penzion dle Vašich představ. Dovolená v Čechách je dobrý nápad v letním i zimním období!

Nejnovější články a tipy na výlety

Zajímavou technickou "památku" - páternoster aneb oběžný výtah najdete ve slavném Baťově mrakodrapu ve Zlíně. Páternoster je ve Zlíně široké veřejnosti běžně dostupný. Už léta je neodmyslitelnou součástí budovy Baťova mrakodrapu a je starý více než 80 let. V roce 2019 prošel velkou rekonstrukcí, která trvala celkem devět měsíců. Renovace výtahu technickému výtvoru pomohla, investorem byl Zlínský kraj, který má ve zlínském mrakodrapu své sídlo. Kromě výtahu se mrakodrap, který je dominantou Zlína, opravil postupně celý. Většina peněz na opravu šla z evropských fondů.
celý článek

Během návštěvy vinařské obce Velké Pavlovice jsme narazili na unikátní moderní vinařskou uličku, kterou jsme našli na úpatí nejznámější vinařské trati Staré hora. Obyvatele obce a okolí však tato ulička rozdělila na dva protichůdné tábory. O co vlastně jde?

Starobylé sklepní uličky najdete ve všech vinařských obcí po jižní Moravě, tuto ojedinělou uličku nikde jinde nenajdete. Nachází se zde ulička zcela moderní, kterou tvoří patnáct pestrobarevných domků, které jsou plně vybaveny archivními sklepy. Architektura nových sklepů zvaná la gaudiwesser - opilé sklepy byla oceněna v soutěži ...
celý článek

Vinařská naučná stezka vás provede městečkem Valtice a jeho okolím. Je jedna z vinařských naučných stezek na Moravě. Jedná se o okruh a její první informační tabule začíná před zámkem ve Valticích. Na okruh je však možné se dostat odkudkoliv. Celková délka naučné stezky je cca 5,5 km a je značena zelenobílou značkou naučné stezky. Na stezce se nachází dohromady 19 zastavení s informačními panely. Návštěvníci se seznámí s pěstováním vinné révy, s péčí o vinohrady a se zpracováním vína.
celý článek

Křížová cesta na svatý kopeček v Mikulově patří mezi vůbec první poutní místa na jihu Moravy a je také jednou z nejstarších křížových cest v českých zemích. Celá křížová cesta zahrnuje dohromady 17 objektů - 14 kapliček křížové cesty, kapli sv. Šebestiána, zvonici a kapli Božího hrobu.

Zakladatelem křížové cesty je olomoucký biskup kardinál František z Dietrichsteina, který chtěl vyjádřit vděčnost Bohu za překonání morové epidemie, která v roce 1622 postihla Mikulov. Od té doby stavba probíhala až do roku 1776, kdy byla celá křížová cesta vysvěcena. O deset let později, během vlády ...
celý článek

Úvodní tabule naučné stezky sv. Kopeček začíná v Mikulově u ulice Koněvova, zde je také možnost nechat zaparkované auto na placeném parkovišti. Na stezku je také možné přijít pěšky od vlakové a autobusové zastávky.

Celková délka naučné stezky je kolem 5 km a má dohromady 11 zastavení s informačními panely. Na stezku se dostanete ze čtyř různých nástupních míst, které jsou označeny nástupním infopanelem. Dalších 7 panelů návštěvníky seznámí s unikátní florou a faunou zdejšího místa a také s historií křížové cesty na Svatém kopečky. Každý panel obsahuje mapu naučné stezky a na celé tra...
celý článek

Přírodní památka Kočičí skála se nachází o okrese Břeclav u silnice vedoucí z Mikulova do Klentnice. Kolem prochází červeně značená turistická trasa a cyklostezka spojující Mikulov s Klentnicí. Je volně přístupná po celý rok a u informační tabule je parkovací místo. Její rozloha je 0,66 ha.

Důvodem vyhlášení přírodní památky je ochrana vápencového skalního útvaru s typickou pálavskou stepní květenou a zvířenou s celou řadou vzácných, ohrožených a chráněných druhů. V jarních měsících zde roste např. koniklec velkokvětý a hlaváček jarní. V létě pak spatříme kostřavu walliskou nebo kav...
celý článek

Národní přírodní rezervace Děvín je součást chráněné krajinné oblasti Pálava. Na severu ji tvoří oblast Pavlovských vrchů kolem vápencových bradel Děvína a Kotle, mezi nimiž leží Soutěska. Přírodní rezervace se rozkládá na území obcí Pavlov, Klentnice, Perná a Horní Věstonice. Z Pavlova a Klentice je také nejlepší přístup po turistických značkách.

Důvodem ochrany je bohatý výskyt skalních, stepních, křovinných a lesních ekosystémů na vápencové podloží. Vrchy Děvín a Kotel jsou nejvýznamnějšími bradly Pavlovských vrchů. Na území rezervace jsou známá sídliště ze staršího období lidský...
celý článek

Možná budete muset své auto odtáhnout z mnoha důvodů: přeprava, stěhování, vzít si auto s sebou na výlet,atd. Bez ohledu na důvod je třeba vědět, jak správně auto odtáhnout. Některé snadno pochopitelné tipy vám usnadní provedení projektu bezpečným a časově efektivním způsobem.
celý článek


Mobilní aplikace

Hřiště můžete vyhledávat také prostřednictvím mobilní aplikace, která je k dispozici pro obě hlavní platformy Android a iPhone. Aplikace nabízí podobné funkce jako náš web - vyhledávání hřišť na mapě, vyhledávání pomocí parametrů, hledání okolních hřišť, vyhledávání výletů dle parametrů, okolních výletů, detaily všech výletů včetně fotek a hodnocení ostatních uživatelů apod. A navíc umí také zobrazovat živou mapu výletů. Více můžete najít zde.

Získat v Google Play


Kontaktní údaje

  • Web:
  • Email:
  • Facebook:

Napište nám

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.