Načítám data...

Dětská hřiště - Česko

Máme tu pro Vás celkem
2 859
výletů
o celkové délce 6 758 km
kde můžete zkusit najít 9 308 kešek
nebo koupit 7 955 turistických známek
Zobrazit všechny výlety
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
a také
7 804
dětských hřišť
z toho 7 464 venkovních
a 340 krytých heren
z toho nejvíce 1 688 v Praze
Zobrazit všechna hřiště
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
Výlety na rozhledny
Výlety za zvířátky
Hrady a zámky
Výlety na vodopády
Na řeky, potoky
Výlety lesem
Výlety lanovkou

Nejlépe hodnocené dětská hřiště

Rudoltice

Velké oplocené hřiště

Zobrazit více informací
Pokud se chystáte na delší výlet v blízkosti vody, tak Vám doporučujeme ubytování Lipno. Naopak pokud se chystáte prozkoumat pohoří mohlo by se vám hodit ubytování Šumava, na kterém najdete i kouzelné chaty a chalupy.

Nejnovější články a tipy na výlety

Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod najdete na ulici Dobrovského číslo 2027. Jedná se o historický pivovar, který pochází z 19. století.

Dějiny pivovarnictví jsou v Havlíčkově Brodě hodně staré. Pivo se zde vařilo již ve 14. století. Současný městský pivovar má však kořeny v 19. století. Nejprve byl pivovar v soukromých rukou, aby po roce 1948 byl zestátněn. Další významný mezník v dějinách pivovaru je rok 1995, kdy byl celý podnik privatizován a od té doby jej provozuje akciová společnost Měšťanský pivovar Havlíčkův Brod. Nyní se zde vyrábějí světlá česká piva plzeňského typu. Hlavní p...
celý článek

Naučná stezka Hostýnské vrchy se nachází - již podle názvu - v Hostýnských vrších. Její celková délka je 18 km a vede krajinou od vrcholu Hostýn až do obce Rajnochovice. Na trase se nachází 11 informačních panelů, které návštěvníky informují o zdejší přírodě a krajině. Trasa také prochází několika přírodními rezervacemi a kolem přírodních památek.

Naučná stezka není značená typickou zeleno-bílou značkou, kopíruje barevně značené turistické trasy. První informační tabule se nachází na autobusové zastávce na Hostýně a poslední pak v Rajnochovicích. Trasu je možné si zkrátit, nebo rozd...
celý článek

Dnes se vydáváme na velice zajímavé a lákavé místo, jehož poloha se nachází v obci Číhošť a jmenuje se Geografický střed České republiky. Obec Čihošť je známa zejm. tzv. čihošťským zázrakem, který se odehrál v místním kostele v roce 1949 - blíž viz např. https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2951483-cihostsky-zazrak-zustava-i-po-70-letech-zahadou-farar-toufar-kvuli-nemu-mesic.

Geometrický střed Česka vypočítali pomocí složitého matematického výpočtu to odborníci z Univerzity Karlovy a geodetického ústavu. Střed Česka je těžištěm plochy ohraničené našimi státními hranicemi. Lze předsta...
celý článek

Dnešní den si uděláme procházku na vrchol kopce Skalný. Naše trasa začíná u autobusové zastávky Rusava "Hořansko" a odtud jdeme po modře značené turistické trase. Do obce je možné se dostat autem a parkovat na parkovišti u obecního úřadu.

Celková délka trasy tam a zpět je okolo 4 km. Zpět se vracíme stejnou trasou, ale kdo má chuť a možnost může dojít až na vrchol kopce Hostýn nebo na Tesák. Kopec Skalný se vám může zpočátku jevit jako obyčejný kopec, avšak při jeho zdolání vás jistě překvapí skalní útvary, které najdeme na vrcholovém hřebenu hory. Přímo ke skalám vede neznačená pěši...
celý článek

Velmi oblíbená trasa mezi zdejšími obyvateli i turisty z širokého okolí je procházka z Tesáku na Hostýn nebo z opačného směru. Tesák je sám o sobě oblíbený jako východisko mnoha turistických, cyklistických tras nebo v zimě běžkařských. Nachází se zde parkoviště, restaurace s ubytováním i menší lyžařský areál. Jezdí sem pravidelně i autobusová doprava.

Trasa na Hostýn vede po značených turistických trasách. Na Hostýn z Tesáku je možné dojít ze dvou směrů - kratší trasa vede po žluté turistické značce (později se napojí na červenou značku) a je dlouhá 6,8 km, druhá trasa je o něco del...
celý článek

Město Moravská Třebová najdeme v Pardubickém kraji, v okrese Svitavy, na severozápadní Moravě. Žije zde přibližně 9800 obyvatel. Do města jezdí pravidelně autobusová a železniční doprava.Historie města spadá do 13. století, kdy bylo založeno jako typické kolonizační město s pravidelným půdorysem. Největšího rozkvětu se dočkalo za vlády pánů z Boskovic mezi lety 1486 - 1622, kdy bylo centrem humanistické vzdělanosti a získalo přezdívku Moravské Athény. Z této doby se dochovala i jedna z nejstarších renesančních památek na sever od Alp a to zámecký portál z roku 1492.
celý článek

Na okraji městského parku Budoucnost najdete v Havlíčkově Brodě velmi unikátní barokní kostel sv. Trojice s kaplí sv. Kříže, který rozhodně stojí za fotku. Obě sakrální stavby jsou v barokním slohu. I když nebyly postaveny zároveň, byly komponovány jako jeden soubor. Kostel spatřil světlo světa v letech 1719 až 1720. V té době byl u něho zřízen i místní hřbitov. Katolický kostel byl nakonec dokončen až v roce 1734. Tento poutní kostel má velmi zajímavou architekturu. Jedná se totiž o šestibokou stavbu s hranolovitou věží, ke které jsou přilepeny ještě dvě boční kaple.
celý článek

Kněží hora

Dnes jsme se vydali na výlet z Katovic podél řeky Otavy po jejím levém břehu až k Žižkovu mostu. Celou cestu jsme šli po naučné stezce Kněží hora a současně po červené turistické značce.V Katovicích stezka začíná přímo v centru obce na Husově náměstí, kde lze i bezplatně zaparkovat a zastavují zde i autobusové linky vyjíždějící ze Strakonic. Cestu lze absolvovat jak pěšky, tak i na kole.
celý článek


Mobilní aplikace

Hřiště můžete vyhledávat také prostřednictvím mobilní aplikace, která je k dispozici pro obě hlavní platformy Android a iPhone. Aplikace nabízí podobné funkce jako náš web - vyhledávání hřišť na mapě, vyhledávání pomocí parametrů, hledání okolních hřišť, vyhledávání výletů dle parametrů, okolních výletů, detaily všech výletů včetně fotek a hodnocení ostatních uživatelů apod. A navíc umí také zobrazovat živou mapu výletů. Více můžete najít zde.

Získat v Google Play


Kontaktní údaje

  • Web:
  • Email:
  • Facebook:

Napište nám

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.