Načítám data...

Dětská hřiště - Česko

Máme tu pro Vás celkem
3 744
výletů
o celkové délce 8 068 km
kde můžete zkusit najít 10 054 kešek
nebo koupit 32 480 turistických známek
Zobrazit všechny výlety
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
a také
7 874
dětských hřišť
z toho 7 535 venkovních
a 339 krytých heren
z toho nejvíce 1 693 v Praze
Zobrazit všechna hřiště
Vyhledat dle kritérií
Využijte vyhledávací formulář
Výlety na rozhledny
Výlety za zvířátky
Hrady a zámky
Výlety na vodopády
Na řeky, potoky
Výlety lesem
Výlety lanovkou

Nejlépe hodnocené dětská hřiště

Bezručovy sady

Dětské hřiště v parku

Zobrazit více informací

Nejnovější články a tipy na výlety

Větrný mlýn najdeme v obci Přemyslovice, na rozhraní Drahanské a Zábřežské vrchoviny, v okresu Prostějov, v Olomouckém kraji. K místu je možné přijet přímo autem nebo autobusovou dopravou. Mlýn je zapsaný do Ústředního seznamu kulturních památek České republiky.

Větrný mlýn holandského typu je postavený v nadmořské výšce 430 m v místní části Větrák. Byl postavený v roce 1884 na místě původního dřevěného mlýna německého typu, který v roce 1883 shořel. Kamenný mlýn byl v provozu až do roku 1945. V roce 1956 byla opravena střecha, následující opravy od roku 2004 probíhají pod dohledem ...
celý článek

Vedle obou krásných a rozlehlých rybníků vede naučná cyklostezka. Je zde tedy možnost dojet na kole i pěšky. Oba rybníky se rozkládají na nádherném Třeboňsku, nedaleko obce Lutová a Chlum u Třeboně. Rybník Starý Kanclíř se datuje do roku 1540 a byl postaven slavným Mikulášem Ruthardem z Malešova. Tento šikovný pán postavil celou soustavu rybníků okolo obce Lutové. Jméno rybníku je odvozeno od císařského kancléře Volfa Krajíře, kterému se tímto neobvyklým způsobem vzdávala čest. Napájí jej nedaleká Křížová stoka.
celý článek

Štítarské údolí je hezký kout přírody na kraji Kolína, vede z nedaleké obce Štítary do vedlejší obce Radovesnice I. Cesta vede podél Pekelského potoka od rybníka Peklo, který je „obehnán“ další naučnou stezkou. https://www.venkazdyden.cz/tip-na-vylet/naucna-stezka-peklo/4886.
Ve Štítarské údolí můžete potkat nějakého savce nebo ptáka (strakapoud, datel, sýkora, žluna…). Když budete tiší, možná spatříte daňka skvrnitého.

Cesta vede jednoduše mezi vesnicí Štítary a Radovesnice, nejdříve půjdeme kolem zahrádek, poté míjíme fotbalové hřiště, kde je také dětské hřiště a venkovní posi...
celý článek

Turisticky zajímavý městys Chlum u Třeboně láká k nenáročným a pohodovým procházkám. Jihočeská obec se totiž nachází v romantické a idylické krajině jihočeských rybníků. Městečko s krásným zámkem a malebným kostelem leží v Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko u rybníka Hejtman.Když si uděláte malou procházku obcí, tak vězte, že první písemná zmínka o Chlumu je z roku 1399. Během staletí zde kupříkladu vládli Rožmberkové, Fünfkirchenové a Slavatové. Posledním majitelem zdejší obce byl rakouský arcivévoda František Ferdinand d’Este.
celý článek

Dnes se podíváme do Mladé Boleslavi, kde se nachází pivovar eMBE. Tento pivovar se nachází v bývalé budově barokní sladovny.

PŘÍBĚH PIVOVARU:
Gastronomickou jízdu pro vaše chuťové pohárky naplánoval Luděk Novotný. Svou profesionální kariéru začal v pražském hotelu Alcron. Má za sebou mnoho dalších úspěchů jako je třeba Golem catering, s kterým objel celý svět. Nyní se Luděk Novotný usadil v pivovaru eMBE v Mladé Boleslavi. Pivovarské menu vymýšlí a vaří šéfkuchař Petr Patočka. Další členové týmu jsou mladé kuchařské naděje Dominik Rypl, Jakub Novák. A to bez čeho by nebyl pivov...
celý článek

V tuto chvíli je nejvyšší čas na to, abyste naplánovali pořádnou letní dovolenou. Máte aktivní rodinu, která ráda poznává přírodu? V takovém případě si rozhodně zamilujete relax ve Vysokých Tatrách. Co vše daná lokalita nabízí?
celý článek

Přírodní památka Skelná huť se rozprostírá na území o rozloze 19 ha mezi obcemi Protivanov a Žďárná v okrese Prostějov, v Olomouckém kraji. K místu je možné přijet autem nebo přijít pěšky od autobusové zastávky. Kolem přírodní památky vede modře značená turistická trasa i polní pěšina.

Rezervace byla vyhlášená v roce 1988, nachází se v nadmořské výšce 600 – 635 m a zahrnuje část území potoka Luhy s dobře zachovanými společenstvy podmáčených a zrašeliňujících luk, kde se vyskytují ohrožené rostliny a živočichové. Z chráněných rostlin je zde možné spatřit např. pcháč potoční, ostřici,...
celý článek

Krásnou a historicky cennou památkou je poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie, který najdete v jihočeské obci Chlum u Třeboně.Kostel na mírném kopci byl postaven v letech 1737 až 1745. O výstavbu se zasloužil majitel chlumeckého panství hrabě Jan František z Fünfkirchenu. Autor  celé stavby však není znám.
celý článek


Mobilní aplikace

Hřiště můžete vyhledávat také prostřednictvím mobilní aplikace, která je k dispozici pro obě hlavní platformy Android a iPhone. Aplikace nabízí podobné funkce jako náš web - vyhledávání hřišť na mapě, vyhledávání pomocí parametrů, hledání okolních hřišť, vyhledávání výletů dle parametrů, okolních výletů, detaily všech výletů včetně fotek a hodnocení ostatních uživatelů apod. A navíc umí také zobrazovat živou mapu výletů. Více můžete najít zde.

Získat v Google Play


Kontaktní údaje

  • Web:
  • Email:
  • Facebook:

Napište nám

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.