Mladá Boleslav nejen pro milovníky automobilů (okr. Mladá Boleslav)

Vytisknout s sebou

Mladá Boleslav je město s tradicí sahají hluboko do minulosti. Ve světě je proslaveno především díky automobilce Škoda, kterou i my navštívíme, ale nalézt zde můžete také velké množství historických památek - hrady, zámky, církevní stavby, památky lidové architektury i díla architektury moderní. Mladoboleslavsko se pyšní i četnými cyklostezkami a stezkami pro pěší, které můžete bezproblému využít i se svými dětmi.

Naše první kroky směřovaly do věhlasné automobilky Škoda, resp. do muzea Škoda. Zde si můžete na ploše 1800 m2 prohlédnout přes 500 exponátů (automobily, motocykly, jízdní kola) s různých období. Aktuálně má muzeum tři prohlídkové okruhy - první s názvem Evoluce zobrazuje nejvýznamnější produkty Škody a sahá až do současnosti, návštěvníkům představí i první auto z roku 1906. V druhé části s názvem Tradice jsou vidět vozy z různých období včetně těch, které se účastnily motoristického sportu, ukazuje vývoj loga a osobnosti spjaté se značkou Škoda. V poslední třetí části Preciznost spatříte rekonstrukci historického vozu v různých fázích vývoje. Muzeum je je rozsáhle, ale dobře postavené - nikdy se netlačíte, vše si můžete v klidu prohlédnout, pro nejmenší nabízí i malá vozítka, kterými mohou dětičky po areálu jezdit, celou trasu zvládnete projet i s kočárkem. V budově muzea se nachází také občerstvení. Po absolvování muzea můžete navštívit hřiště Pod Výstavištěm, které je v blízkosti muzea.

Pokud patříte mezi velké fanoušky automobilismu, sledujte webové stránky města, které informují o aktuálním konání rally závodů nebo setkání veteránů apod.


Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Procházka lesoparkem Štěpánka

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Za sysly do Mladé Boleslavi

 • 0 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Zvířetice a zahradní železnice

 • 2 - 3 km
 • 3 / 5

Dětská naučná stezka Příhrazskými skalami

 • 3 - 9 km
 • 4 / 5

Rozhledna Čížovka

 • 0 km
 • 1 / 5

Drábské světničky

 • 2 - 8 km
 • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Mladá Boleslav nejen pro milovníky automobilů

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací