Procházka lesoparkem Štěpánka (okr. Mladá Boleslav)

Vytisknout s sebou

I v průmyslovém městě, jako je Mladá Boleslav, se dá najít kousek přírody! Tento výlet je vhodný pro rodiče s kočárky či s malými chodci. V lesoparku je vyžití pro děti, takže vám může zabrat klidně celé odpoledne. Když k tomu přidáte návštěvu městského bazénu, tak třeba celý den. Zaparkujeme u městského bazénu a vydáme se do lesoparku Štěpánka, kterým projdeme okruh dlouhý cca 2 km. Jdeme po "hliněné" cestě, na pravé straně, uprostřed celého lesoparku, teče říčka Klenice, kde můžeme s dětmi pozorovat divoké kachny nebo z mostu rybičky.

Kdybychom se vydali po lesní cestě nahoru, nalezneme zde místo U veverek - bývá zde opravdu spoustu veverek, které přímo zobají z ruky. Také je tu pro děti připravena naučná stezka Veverky s dřevěnými tabulemi, kde se děti mohou naučit různá zvířátka, listy, rostliny atp.

My však pokračujeme po cestě podél Klenice. Až dojdeme ke krásnému velkému Altánku, kde výjimečně bývají hudební koncerty. Dalo by se tam i krásně tančit. Pokračujeme po cestě dále. Za říčkou na druhé straně vidíme tenisové kurty. Až dojdeme ke stavení, které se v současné době opravuje (dříve hostinec). Na tomto místě přejdeme most přes Klenici a jakoby se vracíme okruhem zpět. Nyní máme tenisové kurty na dohled, takže s dětmi můžeme pozorovat tenisové tréninky.

Jdeme po cestě dále, až dojdeme k velké piknikové louce, která za krásného slunečného počasí láká k rozprostření deky, vytáhnutí svačiny a třeba létajícího talíře či badmintonu. Na levé straně se poté nachází obrovská lanová pyramida pro děti ke šplhání. Pro dospělé jsou tu posilovací stroje a hrazdy, pro děti potom ještě lanová houpačka. Naproti tomuto hřišti se nachází malé molo na říčce Klenice, kde si můžeme oddechnout na lavičce a pozorovat opět kachny a rybičky.

Když půjdeme po cestě dál, najedeme druhé dětské hřiště, kde se děti můžou dosyta vyřádit. Je zde pískoviště, prolézačka, houpačky, klouzačka.

Od hřiště se potom přes další most vracíme zpět k parkovišti.

Přes lesopark můžeme udělat mnou popsaný okruh, nebo můžeme jít také do "osmičky" či jak se nám zlíbí. Přes říčku Klenice vede několik mostů, takže záleží na naší náladě, jak se nám chce zrovna pokračovat. Můžeme udělat třeba jen poloviční okruh.

Po celém lesoparku se také nachází stanoviště na tzv. DiscGolf - viz fotky.

V městském bazénu se poté nachází také restaurace, kde můžeme poobědvat. V létě zde také prodávají u hlavního vstupu točenou zmrzlinu.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Štěpánka 2 - Neoplocené hřiště v lesoparku Štěpánka, kde jsou fajn procházky s kočárky a dětmi a je zde opravdu velké vyžití pro děti.
Štěpánka 1 - Pěkné dětské hřiště, které je oplocené a hojně navštěvované. Nachází se v lesoparku Štěpánka, kde jsou fajn procházky s kočárky a dětmi a je zde oprav...
Táborská - Větší dětské hřiště u ulice Táborská, kousek od kulturního domu. Částečně oploceno.
Pirátská loď - Menší hřiště pro děti, na které se dá dojít buď ze Štepánky nebo zhora z Dubcí. Není oplocené, takže kdykoli volně přístupné. Najdete na něm dřevěnou ...

Kam na výlet v okolí

eMBE pivovar Mladá Boleslav

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Staroměstské náměstí nikoliv v Praze, ale Mladé Boleslavi

 • 4 - 5 km
 • 2 / 5

Mladá Boleslav nejen pro milovníky automobilů

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Muzeum Mladoboleslavska

 • 0,5 - 1 km
 • 2 / 5

Mladoboleslavský hrad

 • 0,5 - 2 km
 • 1 / 5

Za sysly do Mladé Boleslavi

 • 0 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Michalovice

 • 0 - 1 km
 • 4 / 5

Biotop / koupaliště Kosmonosy

 • 0 km
 • 1 / 5

Barokní zvonice v obci Debř

 • 0 km
 • 1 / 5

Přírodní rezervace Vrch Baba - Svět vyhaslé sopky

 • 2,5 - 3 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Procházka lesoparkem Štěpánka

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.