Mladá Boleslav pro milovníky letadel (okr. Mladá Boleslav)

Vytisknout s sebou

Mnoho z nás mine Mladou Boleslav jen s myšlenkou na auta a přitom se tam najde hezké místo pro milovníky jinych dopravních prostředků, letadel. Jedná se o Letecké muzeum Metoděje Vlacha. Muzeum nabízí sbírku letadel, tak jak název napovídá, ale už samotný vstup bude pro děti zábavný - sloupy jsou dobré na schovku nebo slalom.

Ale co je na tomhle místě je jedinečné je Letecká kantýna, kde si můžete na venkovní zahrádce vychutnat kávu s dortem a pritom pozorovat cvrkot na přilehlém letišti. Pro děti jsou největší atrakcí šlapací letadýka. Součástí jsou i další herní prvky pro děti. U nás zabodovala i "tribuna", ze které byl hezký výhled a dalo se po schodech lézt, běhat a skákat.
Doporučuji k návštěvě slunečný víkendový den, kdy provoz na letišti bude větší než ve všední den. Návštěvu samotného muzea můžete vynechat a jít třeba jen do kantýny. Vše je jen na Vás a náladě dalších výletníků.

Tento výlet můžete uskutečnit jen tak, když děti se budou v autě nudit při cestě do Jizerek nebo Krkonoš. Lze ho také spojit s jinými cíly jako je muzeum v Dobrovízi, Škoda Muzeum nebo třeba Drábské světničky, Loučeň.

Muzeum je kousek od dálnice D10, sjezd Bezno. Před objektem je parkoviště, kde pohodlně zdarma zaparkujete. Muzeum je součástí cyklostezky Greenway Jizera, takže tam můžete vyrazit i na kole. Zároveň je poblíž i zastávka MHD, takže lze k výletu využít i vlak nebo autobus.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Procházka lesoparkem Štěpánka

  • 1 - 2 km
  • 1 / 5

Mladá Boleslav nejen pro milovníky automobilů

  • 0 - 2 km
  • 1 / 5

Za sysly do Mladé Boleslavi

  • 0 km
  • 1 / 5

Přírodní rezervace Vrch Baba - Svět vyhaslé sopky

  • 2,5 - 3 km
  • 2 / 5

Zřícenina hradu Zvířetice a zahradní železnice

  • 2 - 3 km
  • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Mladá Boleslav pro milovníky letadel

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací