Kunratický les (okr. Praha 4)

Vytisknout s sebou

Kunratický les leží mezi Chodovem, Kunraticema a Krčí. Má rozlohu cca 300 ha. Údolím protéká kunratický potok a můžeme zde jako v jediném pražském lese vidět muflony.

Do Kunratického lesa můžeme jet metrem do zastávky „Chodov“ nebo autobusem do zastávky „Kunratická škola“ a poté pokračovat ulicí „Krále Václava IV“ podél parku přímo do lesa. My přijíždíme autem a parkujeme u restaurace U Krále Václava IV, kde si dáváme občerstvení. Mají tu velkou zahrádku, kde se griluje a podává tankové pivo a pro naše nejmenší je tu k dispozici pěkné dětské hřiště a zmrzlina.

Po občerstvení se vydáváme na cestu lesem, míjíme altánek a venkovní dětské hřiště a dojdeme k zookoutku. Mají tu srnky, daňky, ovce, kozy a prasata. Ale pozor, nesmí se krmit. Pokračujeme lesem, je zde spousta laviček k odpočinku a po přibližně 300 metrech je další velké dětské hřiště, kde je i ohniště, dá se tu grilovat a případně udělat i piknik. Poté si vybíráme trasu vhodnou pro kočárek (mají tu značenou trasu pro vozíčkáře). Cesta je příjemná, okolí je udržované, čisté. K dispozici je tu několik altánků.

Zajímavostí je zdejší gotický hrad, který postavil Václav VI. Dnes si zde prohlédneme už jen zříceninu, zbytky věže, hradeb a příkop. Václav IV. zde roku 1419 zemřel na infarkt. Dále doporučuji v jižní části lesa navštívit Dolnomlýnský rybník u Kunratického mlýna. Můžeme tu nakrmit kachničky a odpočívat v pěkném prostředí.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

K zeleným domkům - Malé hřiště na pražském sídlišti Kunratice. Hřiště se nachází ve vnitrobloku poblíž kunratického lesa
K Novému hradu - Velké oplocené hřiště v klidné části Prahy, uzavřené ze tří stran bytovými domy. Nabízí až přebytečný počet laviček, jinak spoustu zábavy pro děti.
Kunratický les - Hezké dětské hřiště uprostřed Kunratického lesa v Praze 4. Je poblíž Kunratického potoka, okolní cesty jsou vhodné pro kočárek.
Praha 4, Na Lhotech - Travnaté dětské hřiště s travnatým povrchem
U Zeleného ptáka - Oplocené hřiště v blízkosti Kunratického lesa, ze tří stran uzavřené panelovými domy. Dostatek laviček, odpadkový koš. Možnost parkování v okolních ul...
Jana Růžičky - Hřiště v klidné části Prahy, uzavřené ze tří stran bytovými domy, blízko Kunratického lesa. Oplocené, dostatek laviček, odpadkový koš.
Klírova - Krásné velké hřiště, kde se opravdu vyřádí děti všech věkových kategorií. Hřiště je umístěno na okraji sídliště, částečně ve stínu stromů (z větší čás...
Klírova - sportovní hřiště - Z větší části oplocené velké hřiště - spíše asfaltová plocha pro míčové sporty, jízdu na kole, malování křídami a jiné aktivity. V jedné části betonov...
Rákosníčkovo hřiště Klírova - Nově vybudované (2017) Rákosníčkovo hřiště v těsném sousedství staršího a dobře vybaveného dětského hřiště.
Sportovní (tenisové) hřiště - Sportovní částečně oplocené hřiště mezi sídlištěm a lesem. Hřiště vybaveno tyčemi pro uchycení nízké sítě, na umělé trávě namalován tenisový kurt. Ved...
K Zelené louce - Pěkné hřiště určené hlavně větším dětem. Situováno v zeleni mezi sídlištěm a lesem.
K Zelené louce - sportovní - Pěkné travnaté sportovní hřiště, oplocené, umístěné v zeleni na okraji lesa.
Muškova - Pěkné a udržované hřiště na travnatém prostoru na konci sídliště, z druhé strany les.
V Zeleném údolí II. - Hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. Hřiště je momentálně (březen 2019) v dezolátním stavu.
V Zeleném údolí I. - Malé hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. U hřiště je dostatek laviček, hřiště tvořenou pouze pískovištěm se spoustou hraček.

Kam na výlet v okolí

Z Libuše na Chodov Kunratickým lesem

 • 3 km
 • 3 / 5

Zřícenina hradu Nový Hrádek

 • 2 - 4 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Jakuba Staršího v Kunraticích

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Kunratický zámek a zámecký park

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Park Jalodvorská louka

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Okruh Kunratickým lesem

 • 4 km
 • 1 / 5

Chodovská tvrz a park u Chodovské tvrze

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Modřanská rokle

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Les Kamýk

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Kostel Sv. Anežky České na Spořilově

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kunratický les

10.09.2022

Vylet super, ale konec trasy rozhodne neni vhodny pro kocarek. Cesta vede lesem po velmi uzke a kluzke ceste. Neni vhodne ani pro kolobezky.

19.09.2020

Bylo to super

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.