Z Libuše na Chodov Kunratickým lesem (okr. Praha 4)

Vytisknout s sebou

Tuto procházku začínáme na autobusové zastávce Zelené domky, odkud se vydáváme po modré turistické značce mezi rodinnými domky dolů směrem ke Kunratickému lesu. Po vstupu do lesa nás značka vede vpravo, kde po pár desítkách metrů začíná prudce klesat poměrně příkrým srázem dolů. Cesta je prašná s kameny a kořeny, s malými dětmi je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože stezka je úzká a sráz dolů prudký. S kočárkem určitě neprojedete, radši to ani nezkoušejte.

Jakmile sejdeme dolů, ocitáme se na široké asfaltové cestě u přemostění Kunratického potoka. Zde na rozcestí pokračujeme doleva po žluté turistické značce pohodlnou širokou asfaltovou cestou podél toku potoka. Po cca půl kilometru přicházíme k restauraci U Krále Václava IV., kde se můžeme občerstvit – vaří tu výborná jídla, ve stánku před restaurací prodávají nápoje, točenou zmrzlinu a drobné občerstvení. Opodál je dětské hřiště se skluzavkou a dřevěnými herními prvky, naproti němu hájovna, kde chovají daňky. Pozor, krmení zvířat je zakázáno.

Dále pokračujeme po zelené TZ stále po asfaltové silnici, stoupáme mírným avšak táhlým stoupáním v příjemném stínu lesa. Po levé straně cesty můžeme ve svahu lesa vidět dnes již zchátralé a vegetací zarostlé bývalé betonové schodiště, vedoucí na vrchol kopce, o jehož významu se objevují různé dohady. O kousek dál si povšimneme pramenu Václavka a postupně přicházíme k pěknému dětskému hřišti se spoustou dřevěných herních prvků.

Po zelené TZ vystoupáme na vrchol kopečka, kde na rozcestí pokračujeme vpravo na okraj lesa, směrem k silnici. Zde se dáme doprava a po modré TZ po zpevněné široké cestě podél silnice (odděleno zelení) dojdeme až na rozcestí U Dubu, kde z lesa vyjdeme, přejdeme silnici u OC Chodov.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

K Zeleným domkům - sportovní - Sportovní hřiště s asfaltovým povrchem, umístěné v klidné části u činžovních domů, okolo dostatek zeleně a dětské hřiště.
Muškova - Pěkné a udržované hřiště na travnatém prostoru na konci sídliště, z druhé strany les.
K zeleným domkům - Malé hřiště na pražském sídlišti Kunratice. Hřiště se nachází ve vnitrobloku poblíž kunratického lesa
V Zeleném údolí II. - Hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. Hřiště je momentálně (březen 2019) v dezolátním stavu.
U Krále Václava IV. - Neoplocené dětské hřiště umístěné pod stromy v Kunratickém lese. Blízko hájovna s ohradou a muflony. V restauraci možnost teplého jídla, v sezoně prod...
V Zeleném údolí I. - Malé hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. U hřiště je dostatek laviček, hřiště tvořenou pouze pískovištěm se spoustou hraček.
K Zelené louce - Pěkné hřiště určené hlavně větším dětem. Situováno v zeleni mezi sídlištěm a lesem.
K Zelené louce - sportovní - Pěkné travnaté sportovní hřiště, oplocené, umístěné v zeleni na okraji lesa.
Kunratický les - Hezké dětské hřiště uprostřed Kunratického lesa v Praze 4. Je poblíž Kunratického potoka, okolní cesty jsou vhodné pro kočárek.
K Novému hradu - Velké oplocené hřiště v klidné části Prahy, uzavřené ze tří stran bytovými domy. Nabízí až přebytečný počet laviček, jinak spoustu zábavy pro děti.
Klírova - sportovní hřiště - Z větší části oplocené velké hřiště - spíše asfaltová plocha pro míčové sporty, jízdu na kole, malování křídami a jiné aktivity. V jedné části betonov...
Sportovní (tenisové) hřiště - Sportovní částečně oplocené hřiště mezi sídlištěm a lesem. Hřiště vybaveno tyčemi pro uchycení nízké sítě, na umělé trávě namalován tenisový kurt. Ved...
Rákosníčkovo hřiště Klírova - Nově vybudované (2017) Rákosníčkovo hřiště v těsném sousedství staršího a dobře vybaveného dětského hřiště.
Klírova - Krásné velké hřiště, kde se opravdu vyřádí děti všech věkových kategorií. Hřiště je umístěno na okraji sídliště, částečně ve stínu stromů (z větší čás...
Šustova - Malé dětské hřiště, na kterém je jen pískoviště a lavičky.

Kam na výlet v okolí

Kunratický les

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Park Jalodvorská louka

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Kunratický zámek a zámecký park

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Jakuba Staršího v Kunraticích

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Nový Hrádek

 • 2 - 4 km
 • 1 / 5

Modřanská rokle

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Okruh Kunratickým lesem

 • 4 km
 • 1 / 5

Les Kamýk

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Planetární stezka Vestec

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Chodovská tvrz a park u Chodovské tvrze

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Z Libuše na Chodov Kunratickým lesem

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.