Kostel sv. Jakuba Staršího v Kunraticích (okr. Praha 4)

Vytisknout s sebou

Tento velice pěkný raně gotický kostel najdeme v samotném centru pražské části Kunratice, na Kostelním náměstí nedaleko Kunratického zámku. Stavba stojí hned vedle hlavní silnice, která touto čtvrtí prochází a tak jej opravdu nemůžete minout. Pro přístup je nejlepší zvolit autobusy městské hromadné dopravy, autobusová zastávka Kunratická škola je jen pár metrů od kostela. Jezdí sem autobusy č. 165, 193 nebo 203 z Jižního města nebo od metra Budějovická.

První zmínky o kostelu pocházejí již ze 14. století a své barokní přestavby se dočkal v letech 1730-1736. Architektonický návrh kostela je dílem stavitele T. Haffeneckera.
Zasvěcen byl sv. Jakubu Staršímu, který byl prvním mučedníkem ze dvanácti apoštolů a je patronem poutníků a národním světcem Španělů.

Střed kostela je tvořen rozměrnou rotundou se zaklenutou kopulí s lucernou. Na hlavním oltáři je skříň s ostatky sv. Jana Římského, které pro kostel získal v Římě hrabě Goltz.
Velice působivá je vnitřní fresková výzdoba a výmalba kostelních stěn na způsob mramoru. Nástropní freska s motivem sv. Jakuba Staršího pochází z první poloviny 18. Století. V kostele najdeme také mnoho soch v nadživotní velikosti, velké množství andělíčků a dalších prvků, díky kterým patří tento kostel podle odborníků mezi vynikající ukázky barokní architektury a interiéru barokní plastiky v Čechách.

Mše se konají každý všední den v 18 hodin, v sobotu a neděli od 8 hod a v neděli od 9:30 je mše určená rodinám s dětmi.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Na Tý louce zelený - Příjemné místo s restaurací. Pro děti kromě dětského hřiště ještě připraven malý vláček, trampolína či skákací hrad.
U Kunratického potoka - U cyklostezky nedaleko restaurace Na Tý louce zelený.
U Kunratického lesa - pivovar Spojovna - Dětské přírodní dřevěné hřiště u pivovaru Spojovna s akcí Happy Hour pro rodiče. Velmi dobré jídlo a pivo. Zahrádka bez obsluhy, venkovní sezení, možn...
K Novému Hradu v Kunratickém lese - Malé lesní dětské hřiště bez oplocení s dřevěnými herními prvky, na cestě ke zřícenině Nového Hradu.
Hornomlýnská - fitness - Volně přístupná venkovní posilovna na okraji Kunratického lesa. V blízkosti sportovní hřiště pro míčové hry.
Hornomlýnská - sportovní - Pěkné a relativně nové sportovní hřiště pro míčové hry, umístěné na okraji Kunratického lesa.
Hornomlýnská - Lanové dětské hřiště umístěné mezi rodinnými domy, vhodné spíše pro starší děti. Nedaleko sportovní hřiště a venkovní posilovna.
Kunratický Les - Horní Kunratice - Lesní dětské hřiště s dřevěnými herními prvky, na okraji lesa, ve stínu stromů, které dětem zpestří procházku lesem.
U Krále Václava IV. - Neoplocené dětské hřiště umístěné pod stromy v Kunratickém lese. Blízko hájovna s ohradou a muflony. V restauraci možnost teplého jídla, v sezoně prod...
K Zeleným domkům - sportovní - Sportovní hřiště s asfaltovým povrchem, umístěné v klidné části u činžovních domů, okolo dostatek zeleně a dětské hřiště.
K Zelené louce - Pěkné hřiště určené hlavně větším dětem. Situováno v zeleni mezi sídlištěm a lesem.
K Zelené louce - sportovní - Pěkné travnaté sportovní hřiště, oplocené, umístěné v zeleni na okraji lesa.
Muškova - Pěkné a udržované hřiště na travnatém prostoru na konci sídliště, z druhé strany les.
V Zeleném údolí II. - Hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. Hřiště je momentálně (březen 2019) v dezolátním stavu.
V Zeleném údolí I. - Malé hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. U hřiště je dostatek laviček, hřiště tvořenou pouze pískovištěm se spoustou hraček.

Kam na výlet v okolí

Kunratický zámek a zámecký park

 • 1 - 3 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Nový Hrádek

 • 2 - 4 km
 • 1 / 5

Z Libuše na Chodov Kunratickým lesem

 • 3 km
 • 3 / 5

Kunratický les

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Okruh Kunratickým lesem

 • 4 km
 • 1 / 5

Planetární stezka Vestec

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Park Jalodvorská louka

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Modřanská rokle

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Chodovská tvrz a park u Chodovské tvrze

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Les Kamýk

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kostel sv. Jakuba Staršího v Kunraticích

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.