Kunratický zámek a zámecký park (okr. Praha 4)

Vytisknout s sebou

Do Kunratického parku můžeme jet autobusem do zastávky „Kunratická škola“ nebo autem, lze zde dobře zaparkovat na přilehlém parkovišti uvnitř areálu „Tvrz Kunratice“, kde se také můžeme občerstvit v místní cukrárně nebo můžeme navštívit Kunratickou stodolu, což je vyhlášená prodejna kvalitních potravin, především ovoce a zeleniny.

Zámek je dost zchátralý a veřejnosti nepřístupný, v současné době zde sídlí entomologické oddělení Národního muzea. Narozdíl od zámku ale park rozhodně stojí za navštívení. Je to krásný park plný zeleně a stromů. Pro odpočinek je tu k dispozici spousta laviček a mnohým z nich poskytují stromy stín. Je zde tenisový areál s 6 kurty. Můžete si zde zahrát tenis i s trenérem. V zadní části parku (ulice K Betáni) se nachází hezké velké dětské hřiště se sportovními prvky. Je tu třeba lanová pyramida nebo trenažér běhu na běžkách. Všechny cesty jsou vhodné pro kočárek.

V těsné blízkosti parku můžeme vidět pěkný kostel sv. Jakuba Většího, dále se také určitě podívejte do parku naproti podél ulice Krále Václava IV., je zde moc pěkné dětské hřiště, jezírko a plno zeleně. Poté můžeme pokračovat do Kunratického lesa, který na tento park navazuje.

Návštěvní hodiny parku jsou: od 1. dubna do 30. října: 7 - 21 hodin, od 1. listopadu do 31. března: 7 - 20 hodin. Mimo návštěvní hodiny je park uzamčen.
Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Na Tý louce zelený - Příjemné místo s restaurací. Pro děti kromě dětského hřiště ještě připraven malý vláček, trampolína či skákací hrad.
U Kunratického potoka - U cyklostezky nedaleko restaurace Na Tý louce zelený.
U Kunratického lesa - pivovar Spojovna - Dětské přírodní dřevěné hřiště u pivovaru Spojovna s akcí Happy Hour pro rodiče. Velmi dobré jídlo a pivo. Zahrádka bez obsluhy, venkovní sezení, možn...
K Novému Hradu v Kunratickém lese - Malé lesní dětské hřiště bez oplocení s dřevěnými herními prvky, na cestě ke zřícenině Nového Hradu.
Hornomlýnská - fitness - Volně přístupná venkovní posilovna na okraji Kunratického lesa. V blízkosti sportovní hřiště pro míčové hry.
Hornomlýnská - sportovní - Pěkné a relativně nové sportovní hřiště pro míčové hry, umístěné na okraji Kunratického lesa.
Hornomlýnská - Lanové dětské hřiště umístěné mezi rodinnými domy, vhodné spíše pro starší děti. Nedaleko sportovní hřiště a venkovní posilovna.
Kunratický Les - Horní Kunratice - Lesní dětské hřiště s dřevěnými herními prvky, na okraji lesa, ve stínu stromů, které dětem zpestří procházku lesem.
U Krále Václava IV. - Neoplocené dětské hřiště umístěné pod stromy v Kunratickém lese. Blízko hájovna s ohradou a muflony. V restauraci možnost teplého jídla, v sezoně prod...
K Zeleným domkům - sportovní - Sportovní hřiště s asfaltovým povrchem, umístěné v klidné části u činžovních domů, okolo dostatek zeleně a dětské hřiště.
K Zelené louce - Pěkné hřiště určené hlavně větším dětem. Situováno v zeleni mezi sídlištěm a lesem.
K Zelené louce - sportovní - Pěkné travnaté sportovní hřiště, oplocené, umístěné v zeleni na okraji lesa.
Muškova - Pěkné a udržované hřiště na travnatém prostoru na konci sídliště, z druhé strany les.
V Zeleném údolí II. - Hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. Hřiště je momentálně (březen 2019) v dezolátním stavu.
V Zeleném údolí I. - Malé hřiště umístěné v zeleni ve vnitrobloku panelových domů. U hřiště je dostatek laviček, hřiště tvořenou pouze pískovištěm se spoustou hraček.

Kam na výlet v okolí

Kostel sv. Jakuba Staršího v Kunraticích

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Nový Hrádek

 • 2 - 4 km
 • 1 / 5

Z Libuše na Chodov Kunratickým lesem

 • 3 km
 • 3 / 5

Kunratický les

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Planetární stezka Vestec

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Okruh Kunratickým lesem

 • 4 km
 • 1 / 5

Park Jalodvorská louka

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Modřanská rokle

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Chodovská tvrz a park u Chodovské tvrze

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Les Kamýk

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kunratický zámek a zámecký park

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.