WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Špindlerův Mlýn - Labská - přehrada Labská a zpět (okr. Trutnov)

Tento výlet tvoří okruh kolem přehrady Labská, začíná i končí na hlavním rozcestí ve Špindlerově Mlýně. Cesta není až tak náročná, i když začíná cca kilometrovým stoupáním přímo ve Špindlerově Mlýně a během cesty nás čeká ještě jedno vleklé stoupání Jelením příkopem k rozcestí Labská. Pro kočárky je sjízdná i když právě úsek Jelením příkopem je nejnáročnější - jedná se o docela prudké stoupání po kamenité lesní cestě, ale sportovní kočárek s velkými koly a dobrým odpružením projede. Pro golfky nevhodné.

Výlet začínáme na rozcestí v centru Špindlerova Mlýna na náměstí před poštou. Vydáváme se po červené turistické značce přes most přes Labe a červenou značkou stoupáme po asfaltové silnici mezi domy kolem bazénu Vojenské zotavovny až k hotelu Bedřiška. Zde červenou značku opustíme, a napojujeme se na cyklostezku označenou K11 - na křižovatce odbočíme doleva na asfaltovou silnici a pokračujeme po vrstevnici. Mineme poslední domy, vstoupíme do lesa, silnice se stáčí doleva a my po ní lesem mírně klesáme. Asi 200metrů za zatáčkou odbočuje ze silnice zpevněná cesta doprava (po rovině) - odbočuje zde i cyklostezka a vede tudy i naše trasa. Přejdeme nad hotelem Lesana a pokračujeme po lesní cestě dál až k rozcestí v lese, kde se napojujeme na zelenou turistickou značku směrem Labská (do kopce). Následuje táhlé stupání Jelením příkopem cca 600 metrů a vystoupáme na rozcestí Labská - severní okraj, kde se k nám připojí modrá turistická značka. Jsou zde stoly s lavičkami pro možné občerstvení. My pokračujeme stále dál nyní již po obou turistických značkách až vyjdeme z lesa na okraj osady. Otevírá se nám zde krásný pohled dolů na Labskou přehradu, pokud popojdeme ještě dále a ohlédneme se, uvidíme nádherný pohled na Kozí hřbety.

Po dalších asi 50 metrech pod Penzionem Labská vyhlídka odbočuje nenápadně doleva mezi trávou a stromy modrá turistická značka, kterou se můžeme vydat - zkrátíme si tak cestu asi o kilometr. Tato cesta NENÍ vhodná pro kočárky - je to jen uzoučká vyšlapaná pěšinka vedoucí loukou z poměrně prudkého kopce. Doporučujeme spíše zde neodbočovat a pokračovat dále po asfaltové cestě mírným klesání přes celou osadu Labská - výhledy stojí za to. Podejdeme lanovku, míjíme dřevěnou zvoničku s informační tabulí o historii zvoničky i nedalekých Krausových bud. Mineme penzion Krakonoš a pozvolna přicházíme do lesa na rozcestí asfaltových cest Labská-jižní okraj. Zde opouštíme cyklostezku a pokračujeme po modré turistické značce stále po asfaltové silnici, klesáme až do údolí, kde se modré značky stále držíme a dojdeme přes hlavní silnici až na hráz přehrady Labská.

Přejdeme přes hráz a na rozcestí Labská přehrada-nádrž se napojíme na zelenou turistickou značku, odbočíme doleva a podél přehrady pokračujeme po štětkové zpevněné cestě směr centrum ŠM. Cesta je široká, pohodlná i pro kočárek. Mírným stoupání dojdeme k penzionu Fontána, za ním pak následuje kousek rovinky a následné prudší stoupání až k hotelu Alpina - možnost občerstvení, zahrádka.

Stále po zelené pod lanovkou a přes sjezdové tratě, mírným klesáním dojdeme až do Špindlerova Mlýna ke Staročeské hospodě, přejdeme přes most a po silnici již dojdeme cca 150 metrů k výchozímu místu na náměstí.

Možnost občerstvení: Pension Krakonoš - Labská, Hotel Alpina, centrum Špindlerova Mlýna

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Rainbow - Středně velké dětské hřiště s posezením pro dospělé a spoustou atrakcí pro děti.
Špindlerův Mlýn - Bedřichov - Krásné velké hřiště u panelového sídliště Bedřichov. Na hřišti se vyřádí děti od 1 do 10ti let, každý si najde svoje. Jsou tu 4 pískoviště i s volně d...
Špindlerovská - Starší a dost zanedbané dětské hřiště v samotném centru Špindlerova Mlýna. Herní prvky jsou kovové, pískoviště je velmi zanedbané a v létě 2018 bez pí...
Sportovní hřiště Bedřichov - Toto veřejně přístupné hřiště najdeme v části Špindlerova Mlýna zvané Bedřichov - u sídliště. Hřiště je pod sídlištěm, u restaurace Pod Artexem, u aut...
Pod hotelem Praha - Malé hřiště umístěné na trávníku pod hotelem Praha, v centru Špindlerova Mlýna.
U hotelu Harmony - Pěkné a volně přístupné hřiště umístěné na trávníku před hotelem Harmony. Na travnaté ploše je také malá fotbalová branka.
U hotelu Start - Malé oplocené hřiště u hotelu Start, nedaleko centra Špindlerova Mlýna. Veřejně přístupné.
U Vojenské zotavovny - Veřejné dětské hřiště umístěné před vojenskou zotavovnou v Bedřichově.
U Normy - Travnaté hřiště pro míčové hry umístěné mezi čistírnou odpadních vod a obchodem Norma, na začátku Špindlerova Mlýna.
Adventure Park Špindlerův Mlýn - Lanový park najdeme severním směrem od centra Špindlerova Mlýna, nachází se zde občerstvení i dětské hřiště. Za použití atrakcí se platí vstupné

Kam na výlet v okolí

Církevní stavby ve Špindlerově Mlýně

 • 1 km
 • 2 / 5

Procházka k Rennerově boudě

 • 10 km
 • 4 / 5

Bílý most ve Špindlerově Mlýně

 • 0 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Cesta pstruha

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Špindlerův Mlýn - údolím Svatopetrského potoka

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Labským dolem na Labskou boudu

 • 14 - 20 km
 • 5 / 5

Lanovkou z údolí Svatého Petra na hřiště Na Pláni

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Špindlerův Mlýn - Mlynářovo kolečko

 • 3 km
 • 2 / 5

Špindlerův Mlýn - zábavná procházka s luštěním

 • 1,5 - 2 km
 • 1 / 5

Za vyhlídkou na Kozí hřbety

 • 10 - 12 km
 • 5 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Špindlerův Mlýn - Labská - přehrada Labská a zpět