Labským dolem na Labskou boudu (okr. Trutnov)

Vytisknout s sebou

Nádherná, ale i náročná trasa plná úžasných vyhlídek a vodopádů. Vychází a končí ve Špinlerově mlýně.

Vyrážíme víceméně z centra Špindlerova Mlýna, od hotelu Savoy. Jdeme nahoru po modré, směr Labská bouda, jdete po naučné stezce Labský důl, která osvěží stoupání. Po celou dobu vede cesta kolem mladé Labe, plné obrovských kamenů, takže to pořád nádherně zurčí. Potkáte nespočet vodopádů a jak stoupáte, nabízí se stále úžasnější výhledy. Stoupání je poměrně snadné, nepříjemný je až samotný závěr přímo pod Labskou boudou. Cíl však už vidíte, což usnadňuje psychickou zátěž.

Na Labské boudě můžete spočinout na oběd, vaří se tu. Potom pokračujete ještě kousek po modré, ale pozor, pod Labskou boudou se již potřebujete dostat na červenou, směrem na Vrbatovu boudu a Medvědín. Zajistíte si tak další úžasné vyhlídky, půjdete kolem Pančavského vodopádu a Mohyly Hanče a Vrbaty.

Z Medvědína je nejlepší sjet dolů lanovkou. Pokud chcete jít pěšky, možné to je přes Horní Mísečky, ovšem my osobně jsme poněkud bloudili. Bez navigace to určitě nedělejte! Cesta bude s touto obcházkou asi o 4 km delší.

Delší verze výletu: pokud máte síly, dojděte ještě dál, až k prameni Labe. Samotný pramen není sice kdovíjaký zážitek, ale budete zase o kousek výš a je to důstojný cíl českého turisty. Po červené si to navíc můžete protáhnout ještě o Harrachovy kameny. Nad Kotelní jámou se napojíte žlutou a budete pokračovat kolem Mohyly Hanče a Vrbaty. Přijdete však o Pančavský vodopád, takže rozhodnutí je na vás. Cesta bude přes pramen Labe a Harrachovy kameny asi o 2 kilometry delší.

Na konci celé trasy je docela fajn svézt se ve Špindlu ještě na bobové dráze. Taková malá odměna za celodenní námahu :)

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Rainbow - Středně velké dětské hřiště s posezením pro dospělé a spoustou atrakcí pro děti.
U Aquaparku Špindlerův Mlýn - Krásné hřiště před Aquaparkem Špindlerův Mlýn zaujme děti hlavně nafukovací trampolínou. Dřevěný hrad disponuje různými prolézacími a šplhacími prvky....
Špindlerův Mlýn - Medvědín - Veliké hřiště vybudované u horní stanice lanovky Špindlerův Mlýn - Medvědín v nadmořské výšce 1235m.n.m. Hřiště nabízí spoustu atrakcí pro děti, na po...
Špindlerovská - Starší a dost zanedbané dětské hřiště v samotném centru Špindlerova Mlýna. Herní prvky jsou kovové, pískoviště je velmi zanedbané a v létě 2018 bez pí...
Pod hotelem Praha - Malé hřiště umístěné na trávníku pod hotelem Praha, v centru Špindlerova Mlýna.
U hotelu Harmony - Pěkné a volně přístupné hřiště umístěné na trávníku před hotelem Harmony. Na travnaté ploše je také malá fotbalová branka.
U Vojenské zotavovny - Veřejné dětské hřiště umístěné před vojenskou zotavovnou v Bedřichově.
U hotelu Start - Malé oplocené hřiště u hotelu Start, nedaleko centra Špindlerova Mlýna. Veřejně přístupné.
Adventure Park Špindlerův Mlýn - Lanový park najdeme severním směrem od centra Špindlerova Mlýna, nachází se zde občerstvení i dětské hřiště. Za použití atrakcí se platí vstupné

Kam na výlet v okolí

Naučná stezka Cesta pstruha

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Špindlerův Mlýn - Labská - přehrada Labská a zpět

 • 7 - 8 km
 • 2 / 5

Církevní stavby ve Špindlerově Mlýně

 • 1 km
 • 2 / 5

Procházka k Rennerově boudě

 • 10 km
 • 4 / 5

Bílý most ve Špindlerově Mlýně

 • 0 km
 • 1 / 5

Špindlerův Mlýn - údolím Svatopetrského potoka

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Lanovkou z údolí Svatého Petra na hřiště Na Pláni

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Špindlerův Mlýn - Mlynářovo kolečko

 • 3 km
 • 2 / 5

Za vyhlídkou na Kozí hřbety

 • 10 - 12 km
 • 5 / 5

Špindlerův Mlýn - zábavná procházka s luštěním

 • 1,5 - 2 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Labským dolem na Labskou boudu

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.