Špindlerův Mlýn - Mlynářovo kolečko (okr. Trutnov)

Vytisknout s sebou

Pokud jste zavítali do Špindlerova Mlýna poprvé a chcete si toto půvabné horské městečko v klidu prohlédnout nebo pokud máte malé děti, které daleko nedojdou, doporučuji absolvovat tento výlet, který pro návštěvníky připravilo přímo město Špindlerův Mlýn. Tato červená trasa měří 2,8 km, vede po zpevněných nebo asfaltových cestách a je vhodná i pro kočárky. Cestou jsou umístěny vzdělávací tabule s informacemi o rostlinách a zvířatech, která můžeme v Krkonoších spatřit a dozvíme se zajímavosti o nich. Pokud po projití stezky opět navštívíme informační centrum, pracovnice položí dětem jednoduchou otázku, po jejímž zodpovězení dostanou děti drobný dárek – pexeso aj.

Výlet začínáme v Informačním turistickém centru nedaleko náměstí, kde si vyzvedneme mapku celé trasy. Odtud pokračujeme po cestě označené dřevěnými čtvercovými tabulkami s hlavou mlynáře a červenou šipkou. U Info centra tedy přejdeme po mostě přes Svatopetrský potok a pokračujeme nejprve po zámkové dlažbě, poté po asfaltové a panelové cestě proti proudu potoka až k dolní stanici lanovky Svatý Petr – Pláň. Kolem prodejny jízdenek vyjdeme na parkoviště (točnu) autobusu, přejdeme silnici a přímo proti nám vede lesní cesta. Ta se zde rozdvojuje a správná trasa Mlynářova kolečka vede tou spodní cestou.

Lesem procházíme přes sjezdovku, podcházíme lyžařský vlek a dojdeme k hotelu Barbora - před kterým je menší dětské hřiště. Zde se napojujeme na asfaltovou cestu, po které stoupáme velmi prudkým stoupáním kolem mateřské školy, kapličky a kolem základní školy až téměř na vrchol kopce, kde přejdeme Dřevařskou cestu (vede do údolí Svatý Petr) a po pár metrech dojdeme k vyhlídkovému altánu. Tím jsme dosáhli nejvyššího bodu našeho výletu, můžeme se zde občerstvit a kochat se krásným výhledem na protější Medvědín s jeho sjezdovkami a na část Špindlerova Mlýna na protějším kopci.

Odtud už cesta jenom klesá po asfaltových silnicích mezi hotely a penziony – cestou míjíme také pěkný kostel Sv. Petra. Asfaltová cesta nás dovede zpět do centra k Bílému mostu přes Labe, který přejdeme, odbočíme doprava a podél toku Labe pokračujeme příjemným městským parkem až k soše Mlynáře. V městském parku jsou připraveny poučné interaktivní tabule pro děti, kde si děti mohou vyzkoušet přiřazování stromů, spojování obrázků zvířat s jejich potravou, poměřit si pomocí různě vysokých klád výšku Sněžky k nejvyšší hoře světa atd. Zde naše cesta končí, pokud však chceme, můžeme se vrátit od Info centra pro odměnu za projití stezky.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Rainbow - Středně velké dětské hřiště s posezením pro dospělé a spoustou atrakcí pro děti.
Špindlerovská - Starší a dost zanedbané dětské hřiště v samotném centru Špindlerova Mlýna. Herní prvky jsou kovové, pískoviště je velmi zanedbané a v létě 2018 bez pí...
Pod hotelem Praha - Malé hřiště umístěné na trávníku pod hotelem Praha, v centru Špindlerova Mlýna.
U hotelu Harmony - Pěkné a volně přístupné hřiště umístěné na trávníku před hotelem Harmony. Na travnaté ploše je také malá fotbalová branka.
U hotelu Start - Malé oplocené hřiště u hotelu Start, nedaleko centra Špindlerova Mlýna. Veřejně přístupné.
U Vojenské zotavovny - Veřejné dětské hřiště umístěné před vojenskou zotavovnou v Bedřichově.
Adventure Park Špindlerův Mlýn - Lanový park najdeme severním směrem od centra Špindlerova Mlýna, nachází se zde občerstvení i dětské hřiště. Za použití atrakcí se platí vstupné

Kam na výlet v okolí

Lanovkou z údolí Svatého Petra na hřiště Na Pláni

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Špindlerův Mlýn - údolím Svatopetrského potoka

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Špindlerův Mlýn - zábavná procházka s luštěním

 • 1,5 - 2 km
 • 1 / 5

Církevní stavby ve Špindlerově Mlýně

 • 1 km
 • 2 / 5

Špindlerův Mlýn - Labská - přehrada Labská a zpět

 • 7 - 8 km
 • 2 / 5

Procházka k Rennerově boudě

 • 10 km
 • 4 / 5

Za vyhlídkou na Kozí hřbety

 • 10 - 12 km
 • 5 / 5

Bílý most ve Špindlerově Mlýně

 • 0 km
 • 1 / 5

Naučná stezka Cesta pstruha

 • 0,5 km
 • 1 / 5

Labským dolem na Labskou boudu

 • 14 - 20 km
 • 5 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Špindlerův Mlýn - Mlynářovo kolečko

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.