Špindlerův Mlýn - Dívčí lávky - Bouda u Bílého Labe a zpět (okr. Trutnov)


Lehký výlet vedoucí téměř celý po asfaltové cestě, zbytek vede po zpevněné štěrkové cestě, trasa je vhodná pro jakýkoliv kočárek i golfky.

Výlet začínáme na náměstí ve Špindlerově mlýně - vydáme se po modré turistické značce přes most přes Labe, za mostem zahneme doprava a jdeme proti proudu Labe až ke stanici lanovky na Medvědín. Pokračujeme po modré stále dál až na rozcestí Pod Dívčí strání. Zde modrá odbočuje doprava, po mostě překonáme Labe, přejdeme hlavní silnici na rozcestí U Dívčí lávky (zde možnost občerstvení). Dále sledujeme stále modrou značku po asfaltové silnici (je sem zákaz vjezdu vozidel) do téměř neznatelného stoupání, po pravé ruce máme stále zurčící tok Bílého Labe. Cestou se nám nabízí několik výhledů na malé vodopády, tvořené v řece. Je zde také několik míst, kde je možné sejít přímo k vodě a na velkých plochých kamenech si užít vodních radovánek - voda je sice velmi studená, avšak pokud v létě najdete tůňku na vyhřátých kamenech, je voda jako kafe :-)

Asi kilometr před cílem výletu je po pravé straně velké přírodní dětské hřiště, které jistě zabaví dětské turisty a dospělí si příjemně odpočinou. Kousek za hřištěm přejdeme po mostě přes Bílé Labe a za zatáčkou již vidíme Boudu U Bílého Labe. Jsme ted v polovině výletu, v nohách již máme cca 5,5 kilometru. Zpět se vracíme stejnou cestou.
Pokud jdeme s dětmi a už by celou cestu zpět neušly, můžeme na rozcestí U Dívčí lávky nastoupit na autobus a nechat se do Špindu dovézt.

Pro zdatnější turisty bez kočárku je u Boudy U Bílého Labe možnost napojit se na žlutou turistickou značku, vystoupat na úbočí Železného vrchu a cestou téměř po vrstevnici dojít nad Špindlerův mlýn k altánu s vyhlídkou a odtud po červené prudkým klesáním asfaltovou silnicí dolů do centra ŠM. Vzdálenost je zhruba stejná (cca 5 km) jako když se budeme vracet stejnou cestou zpět, je však náročnější o počáteční stoupání.

Zpět na mapu
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet? Sdílejte ho na svém Facebooku!

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie


Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací