WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Muzeum Figurín Madame Tussaud v Praze - setkání s významnými osobnosti dějinných epoch (okr. Praha 1)

Jste-li zvědaví na setkání s celebritami, historickými osobnostmi a umělci, pak je Muzeum Figurín Madame Tussaud v Praze ideálním místem pro váš výlet. Nachází se jen kousek od slavného Staroměstského náměstí a nabízí nezapomenutelný zážitek pro každého, kdo chce spatřit sochy slavných lidí a vstoupit do jejich světa. Bez ohledu na to, zda preferujete hromadnou dopravu nebo pojedete autem, tato atrakce stojí za návštěvu.

Muzeum je v Praze dobře dostupné díky rozvinuté síti hromadné dopravy. Můžete využít metro nebo tramvaje, které vás zavedou do centra města. Muzeum Figurín Madame Tussaud se nachází jen pár kroků od zastávky, takže se sem snadno dostanete.

Vstup do muzea vás zavede do fascinujícího světa soch známých osobností. V Muzeu Madame Tussaud naleznete sochy hudebních ikon, filmových hvězd, sportovních hrdinů, vědců, politiků a mnoha dalších slavných lidí. Co tato sochařská dílna odlišuje od běžných muzeí, je skutečně realistická podoba figurín. Při pohledu na sochy se zdá, že vám osobně zavadily o oko nebo že s vámi komunikují.

Tato realistická autentičnost soch je dílem tradičního procesu tvorby figurín z vosku, který byl zaveden zakladatelkou Madame Tussaud již v 18. století. Příběh muzea sahá do dávné minulosti a jednotlivé figuríny v sobě nesou vzpomínky na lidi, kteří se proslavili svými činy nebo význačnou pozicí ve společnosti. Mnoho figurín má své vlastní zajímavé příběhy, které jsou svázány s dějinnými událostmi nebo významnými momenty jejich životů.

Muzeum Figurín Madame Tussaud je skvělým místem pro rodinný výlet, kde si každý může splnit sen a vyfotit se s ikonickými osobnostmi, které obdivují. Výstava je interaktivní a nabízí možnost zapojit se do zábavných aktivit a selfie s vašimi oblíbenými celebrity.

Po návštěvě muzea se můžete vydat na procházku po Staroměstském náměstí, které je jedním z nejkrásnějších míst v Praze. Můžete navštívit také Klementinum s barokní knihovnou a Staronovou synagogu, které jsou uměleckými poklady.

Pokud máte chuť na nějaké drobné občerstvení nebo nakupování suvenýrů, v okolí muzea najdete mnoho krámů a restaurací, které nabízejí tradiční české jídlo a suvenýry.

Celkově lze říci, že výlet do Muzea Figurín Madame Tussaud v Praze je skvělým zážitkem pro všechny věkové kategorie a pro každého, kdo si chce vychutnat den strávený ve společnosti známých osobností a dozvědět se více o jejich příbězích.

https://madametussaudsprague.cz

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Pizza Nuova - Pěkný herní koutek, kde se vaše děti určitě zabaví.
Preslova - Malé moderní dětské hřiště na Smíchově
Dopravní hřiště Na Výšinách - Hezké dopravni hřiště, velké množství dopravních značek a odpoledne i funkční semafory. V pátek a o víkendech odpoledne je otevřena půjčovna kol a odr...
U Písecké brány - Velké dětské hřiště v parku.
Letenské sady - Středně velké dětské hřiště v blízkosti občerstvení.
Kostelní - Velké multifunkční hřiště v letenských sadech
Náprstkovo muzeum - Malý dětský koutek v areálu muzea
Rajská zahrada I. - Dětské hřiště uprostřed parku, vybudované místo nevyužívaného hřiště na Pétanque. Tvořeno dřevěno-lanovou prolézací sestavou.
Rajská zahrada - stolní tenis - Dva stoly na stolní tenis, umístěné v klidném prostřední pěkného parku nedaleko centra Prahy.
Rajská zahrada - venkovní posilovna - Venkovní posilovna pro veřejnost umístěná v krásném a klidném prostředí městského parku. Na ploše obklopené zelení je umístěno 9 stanovišť se cvičební...
Žofín hřiště - Super nápad, udělat na ostrově s parkem hřiště. Hned vedle je ještě vláček Žofín viz jiný popis z hřiští. Dá se tu strávit prostě spousty času :)
Ostrov Štvanice - Malinké, ale stylové dětské hřiště na ostrovu Štvanice, na které se lze dostat mj. i přívozem.
Riegrovy sady - Výborně vybavené dětské hřiště na kraji Riegrových sadů. Je zde sociální zařízení, velké množství herních prvků a ve večerních hodinách osvětleno lamp...
Dětský vláček Žofín - Dětský vláček Český lvíček se nachází na Žofíně, vedle dětského hřiště. Je určen pro menší děti ve věku cca od 2 do 8 let. Jedna jízda (3 kola) stojí ...
V zahradě Kinských - Rozsáhlé, udržované hřiště v zahradě Kinských se nachází nedaleko tramvajové zastávky Švandovo divadlo. Hřiště je určeno všem věkovým kategoriím.

Kam na výlet v okolí

Stavovské divadlo

 • 0 km
 • 2 / 5

Staroměstský orloj

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Havla v Praze

 • 0 km
 • 1 / 5

Bazilika sv Jakuba Většího

 • 0 km
 • 1 / 5

Staroměstská radnice s vyhlídkovou věží

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Kostel sv. Mikuláše na Starém Městě

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Illusion Art Museum Prague

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel U Salvátora na Starém Městě

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Kříže v Praze

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Maiselova synagoga v Praze

 • 0 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Muzeum Figurín Madame Tussaud v Praze - setkání s významnými osobnosti dějinných epoch