Kostel sv. Kříže v Praze (okr. Praha 1)

Vytisknout s sebou

Kostel sv. Kříže najdeme v Praze na ulici Na Příkopě v blízkosti Václavského náměstí. Kostel spravují Salesiáni Dona Boska.

Kostel je poměrně mladý. Byl vystavěn v první polovině 19. století. Kostel tehdy patřil řádu piaristů. V roce 1912 řád kostel prodal a následně se uvažovalo o zbourání kostela. Díky zakročení Památkového úřadu a Klubu za starou Prahu se podařilo kostel zachránit. Následně kostel získal řád Salesiánů, který byl však vyhnán během komunistického režimu. Od roku 1990 kostel opět spravují Salesiáni.

Kostel má obdélný půdorys, jednolodní a je zařazen do bloku domů. Průčelí je trojdílné. Nároží předstouplé části zpevňuje na obou stranách pilíř vyvinutý na přední a vnitřní straně nároží ve formě pilastru opatřeného jónskou patkou a hlavicí. Nad vchodem se nachází nápis AVE CRUX SPES UNICA – Buď zdráv kříži, jediná spáso. Ze soklu se tyčí zlacený kříž. Interiér kostela je velmi strohý.

Otevírací doba:
pondělí - pátek - 9 - 12 hod, 14 - 17 hod
sobota - zavřeno
neděle - 9 - 12:30 hod, 18:30 - 20 hod

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Pizza Nuova - Pěkný herní koutek, kde se vaše děti určitě zabaví.
Preslova - Malé moderní dětské hřiště na Smíchově
Dopravní hřiště Na Výšinách - Hezké dopravni hřiště, velké množství dopravních značek a odpoledne i funkční semafory. V pátek a o víkendech odpoledne je otevřena půjčovna kol a odr...
U Písecké brány - Velké dětské hřiště v parku.
Letenské sady - Středně velké dětské hřiště v blízkosti občerstvení.
Kostelní - Velké multifunkční hřiště v letenských sadech
Náprstkovo muzeum - Malý dětský koutek v areálu muzea
Rajská zahrada I. - Dětské hřiště uprostřed parku, vybudované místo nevyužívaného hřiště na Pétanque. Tvořeno dřevěno-lanovou prolézací sestavou.
Rajská zahrada - stolní tenis - Dva stoly na stolní tenis, umístěné v klidném prostřední pěkného parku nedaleko centra Prahy.
Rajská zahrada - venkovní posilovna - Venkovní posilovna pro veřejnost umístěná v krásném a klidném prostředí městského parku. Na ploše obklopené zelení je umístěno 9 stanovišť se cvičební...
Žofín hřiště - Super nápad, udělat na ostrově s parkem hřiště. Hned vedle je ještě vláček Žofín viz jiný popis z hřiští. Dá se tu strávit prostě spousty času :)
Ostrov Štvanice - Malinké, ale stylové dětské hřiště na ostrovu Štvanice, na které se lze dostat mj. i přívozem.
Riegrovy sady - Výborně vybavené dětské hřiště na kraji Riegrových sadů. Je zde sociální zařízení, velké množství herních prvků a ve večerních hodinách osvětleno lamp...
Dopravní hřiště u muzea policie - Dopravní hřiště v areálu muzea policie.
Dětský vláček Žofín - Dětský vláček Český lvíček se nachází na Žofíně, vedle dětského hřiště. Je určen pro menší děti ve věku cca od 2 do 8 let. Jedna jízda (3 kola) stojí ...

Kam na výlet v okolí

Muchovo muzeum v Praze

 • 0 km
 • 2 / 5

Stavovské divadlo

 • 0 km
 • 2 / 5

Prašná brána

 • 0 km
 • 3 / 5

Kostel sv. Havla v Praze

 • 0 km
 • 1 / 5

Obecní dům Praha

 • 0 km
 • 1 / 5

Jindřišská věž

 • 0 - 1 km
 • 3 / 5

Illusion Art Museum Prague

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel Panny Marie Sněžné v Praze

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Jindřicha a sv. Kunhuty

 • 0,5 - 1 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kostel sv. Kříže v Praze

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.