Lázeňské město Luhačovice (okr. Zlín)

Vytisknout s sebou

Luhačovice patří k nejkrásnějším lázeňským městům v České republice. Lázně Luhačovice se soustřeďují především na léčbu dýchacích cest. Přijíždí se sem léčit i pacienti s pohybovými, trávicími či oběhovými problémy, pacienti po onkologické léčbě. V Luhačovicích najdeme řadu pramenů, které jsou k této léčbě různými způsoby využívány. Nejznámější je pramen Vincentka, známý po celém světě. Lázeňský areál (především jeho rozlehlý park s četnými promenádami) a současně i centrum města Luhačovic je výborný typ na výlet a to i s dětmi. I s nimi se zde počítá. Celá trase je vhodná i pro kočárek. Po celé trase se nachází četná místa uzpůsobená k odpočinku.

Zaparkujeme na parkovišti, které najdeme na hlavní cestě, v blízkosti Jurkovičovi aleje. Odtud se vydáme do lázeňského parku. Po cestě je řada můstků, kačenek na potoku, které můžeme s dětmi nakrmit. Půjdeme kolem Luhačovického potoka až do centra lázní, ke kolonádě. Zde najdeme i pramen Vincentka. Pramen je umístěn v budově, která se řídí otevíracími hodinami. Nepromeškejme je, musíme ochutnat. Na kolonádě se na delší chvíli zastavme a odpočívejme. Je zde nádherně. Děti si mohou klacíky kreslit do kamínkové cestičky.

Dále pokračujeme opět kolem potoka, k dalším léčebným pramenům - Nový Jubilejní a Ottovka. Od Ottovky se vrátíme k Luhačovickému potoku a vydáme se ulici Nábřežní do města Luhačovice, k Pramenu sv. Josefa. Odtud pokračujeme k hlavní cestě - na ulici Masarykova. Zde a v jejím okolí se můžeme zastavit na dobrý oběd, či si zajít na kafe a typický lázeňský oplatek. Další restaurace a obchody najdeme na ulici Dr. Veselého. Je to hlavní třída města Luhačovic. Plynule pak navazuje opět na lázeňský park.

Z trasy odbočíme lehce doprava a na chvíli se zastavíme u pramene Dr. Štastného, děti se pak určitě rádi proběhnou v přilehlé okrasné části parku. Jsou zde i zajímavé sochy. Dojdeme zpět na kolonádu, odkud se vydáme po druhé straně potoka (než jsme šli prve) kolem lázeňského domu Bedřicha Smetany dále parkem. Půjdeme-li stále rovně, dojdeme k dětskému hřišti. Jsou zde houpačky, skluzavka, menší kolotoč a moc pěkné dřevěné vyřezávačky včetně kočičí lavičky. Zde výlet ukončíme. Zpět na parkoviště můžeme jít parkem, či po ulici Leoše Janáčka.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Lázeňský park Luhačovice - Menší, ale oblíbené dětské hřiště, které poslouží vašim dětem během návštěvy Luhačovického lázeňského parku
Nádražní ul. - Hezké a nové dětské hřiště s množstvím herních prvků.

Kam na výlet v okolí

Přehrada u Pozlovic

  • 3 - 6 km
  • 1 / 5

Zámek Nový Světlov

  • 0 - 1 km
  • 1 / 5

Komňa aneb rodiště J.A.Komenského

  • 0 - 1 km
  • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Lázeňské město Luhačovice

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací