Divoká zahrada v Praze Hostivaři (okr. Praha 10)

Vytisknout s sebou

Pohodový výlet pro pražské děti do krásného prostředí Hostivařského lesoparku. Celková délka cca 5km v jednom směru, výlet možno zkrátit a kdykoliv se stejnou cestou vrátit. Najdete zde nově vybudovaný zookoutek Divoká zahrada, kousek od něj je pěkné dětské hřiště a výlet si můžete prodloužit krásnou nenáročnou procházkou kolem Hostivařské přehrady až do Petrovic.

Výlet začínáme na autobusové zastávce K Obecním hájovnám (bus 181 a 182 z Opatova, Černého Mostu nebo od Polikliniky Prosek). Pokud přijedeme směrem od Hostivaře, po vystoupení přejdeme silnici a scházíme cestou se zámkovou dlažbou směrem dolů jakoby pod silnici (z jedné strany rodinné domky)ulicí K Obecním hájovnám. Cesta po cca 70metrech zahne doleva a mírným stoupáním podél rodinných domků dojdeme až k rybníčku a hájovně, u které se nachází vstup do zookoutku (zdarma)

V zookoutku Divoká zahrada můžeme pozorovat včelky při práci u svých úlů; ve spodní části zahrady je jezírko se spoustou vodních ptáků jako kachny, husy, labutě apod. Po dřevěném chodníčku do prudšího kopce se dostáváme do horní části zahrady, kde je veliký výběh pro bílé daňky, výběh pro kozy kamerunské a hmyzí hotel. Zvířátka bohužel není dovoleno krmit, ale je zde umístěna veliká bedna, do které je možno vhodit suché pečivo k následnému krmení. Vzhledem k úzkému chodníčku a dost prudkému stoupání není vhodná návštěva s kočárkem. Do zahrady je možné vstoupit z horního i spodního konce, doporučuji však zejména po dešti začít v dolní části a poté vystoupat nahoru (chodník z kopce bývá po dešti kluzký a i za sucha mohou nohy při cestě dolů podkluzovat).

Po prohlídce zookoutku můžeme pokračovat kousek dál po lesní cestě do nitra lesoparku, kde se nachází větší dětské hřiště. Hřiště je s velkým dřevěným altánkem, pískovištěm, velkou dřevěnou prolézačkou s lanovým žebříkem, dlouhou točitou plastovou skluzavkou (na věž se dá vylézt různými druhy žebříků). Na hřišti dále najdete dřevěnou kladinu, dřevěný domeček, dřevěný nepohyblivý vláček a několik dřevěných nepohyblivých autíček, dále dřevěnou houpačku pro dva. U hřiště je dostatečný počet laviček i odpadkových košů. Hřiště je částečně pod stromy, částečně na travnaté louce, dřevěné prolézačky je pískový povrch. Na hřiště navazuje velká louka, kde je možno hrát různé míčové hry apod. Přes louku naproti hřišti je pod stromy veřejné ohniště, kde je možné rozdělat oheň a opéct buřty.

Poté, co se děti vyřádily na hřišti je možné po štěrkové cestě lesem dále pokračovat směrem k hrázi Hostivařské přehrady. Nad hrází jsou stánky s občerstvením, u jednoho z nich je rovněž malá zahrádka s malým dětským hřištěm (oploceno, WC k dispozici).

Odtud se můžeme vrátit zpět po stejné cestě na začátek nebo je možno pokračovat dál přes hráz Hostivařské přehrady po červené turistické značce do prava asfaltovou cestou podél vody až do Petrovic (zastávka MHD Newtonova-bus 240 na Háje a Černý most nebo 154 na Strašnickou, Háje, Chodov) cca 2,5km.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Divoká zahrada v Praze Hostivaři

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací