Naučná stezka Milíčov (okr. Praha 4)

Vytisknout s sebou

Naučnou stezku Milíčov najdeme na jižním okraji Prahy ve čtvrti Jižní město/Kateřinky. Je 4,8 kilometrů dlouhá a má 9 zastávek. Naše putování začíná v blízkosti Milíčovského vrchu. Pokud jedeme autem, můžeme zaparkovat v ulicích Vodnická/Proutěná. Autobusem jedeme od metra „Opatov“ nebo „Skalka“ do zastávky „Kateřinky“. Pokračujeme směrem k Milíčovskému vrchu, kde nacházíme první zastávku s názvem Historie, kde se můžeme dozvědět něco o minulosti oblasti Milíčova, bažantice, rybníků a Milíčovském vrchu. Na dalších zastávkách se můžeme dozvědět něco o místní floře a fauně a geografii. Dále tu najdeme informace o vlivu člověka na zdejší ekosystém, o místní výstavbě a jejím vlivu na vodní režim, o místních mokřinách a o tom, kdo v nich žije.

Po cestě potkáváme několik dětských hřišť, takže i naši nejmenší se zabaví. Dále jsou tu k odpočinku k dispozici lavičky i altánky. Cesty jsou zde různé – lesní, panelové, štěrkové i asfaltky, ale všude se dá projet i s kočárkem. Nejezdí zde žádná auta.

Dále doporučujeme se zastavit v místní minizoo – Milíčovský dvůr s domácími zvířaty. Můžeme zde vidět koně, ovce, kozy, husy i prasata. Je přístupný po celý rok a vstupné je zdarma.

SEZNAM ZASTÁVEK
1. Historie
2. Vliv člověka
3. Milíčovské mokřiny
4. Pastva
5. Brouci ve stromech
6. Milíčovské rybníky
7. Třešňovka
8. Rostliny
9. Les

http://www.stezky.info/naucnestezky/ns-milicov.htm

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Milíčovský les - Půvabné dětské hřištátko umístěné v lese
Vodnická - Hřiště je postaveno ze dřeva a má plno zajímavých herních prvků
Jurkovičova - sportovní - Velké, oplocené a udržované sportovní hřiště v klidné části sídliště, obklopeno zelení. Zdí sousedí z venkovní posilovnou, opodál dětské hřiště. U hři...
Jurkovičova - fitness - Venkovní posilovna v oploceném prostoru s umělou trávou, součástí i stoly a lavice na odpočinek, dále dva betonové stoly pro stolní tenis - bez vybave...
Jurkovičova - Středně velké dětské hřiště na okraji sídliště, v klidné části plné zeleně. V těsné blízkosti sportovního a fitness hřiště.
Vidímova - Krásné velké a moderní dětské hřiště s velikou prolézací sestavou uprostřed sídliště.
Bohúňova - Větší oplocené hřiště, kde se vyřádí děti různých věkových kategorií, v klidné části sídliště, obklopené okolními panelovými domy. Dostatečný počet la...
Milíčovský les u přístřešku - Hřiště pro děti s dřevěným vláčkem a dřevěnými autíčky
K Milíčovu - Hřiště najdete poblíž Milíčovského lesa a několika rybníků, kam můžete zajít na pěknou procházku. Hřiště je oplocené s řadou pěkných atrakcí pro děti ...
K Milíčovu I. - Malinké hřiště u panelových domů, nedaleko zooparku. Hřiště není v dobrém stavu - ztrouchlivělá dřevéná prolézačka, ale i přes to poslouží.
Rašova - Krásné zrekonstruované dětské hřiště v klidné části sídliště, mezi panelovými domy. V létě v polostínu vzrostlého stromu. Oploceno, dostatek laviček, ...
Hlavatého - Pěkné udržované oplocené hřiště mezi panelovými domy. Mimo oplocený prostor se pak na trávníku nachází ještě velká kyvadlová otočná houpačka pro dva.
Tatarkova - Pěkné hřiště v klidné lokalitě. Houpačka i pro nejmenší, velká prolézačka se skluzavkami, lanová dráha a další.
Tererova - Hřiště střední velikosti v klidné části sídliště, oplocené, s dostatečným počtem laviček.
Vodnická - venkovní posilovna - Veřejnosti volně přístupná venkovní posilovna na okraji bytové zástavby a lesa. Je tu pět stanovišť na procvičení celého těla, každé stanoviště mělo s...

Kam na výlet v okolí

Zoopark Milíčov

 • 3 - 4 km
 • 2 / 5

Komunitní centrum Matky Terezy

 • 0 km
 • 1 / 5

Podél Hostivařské přehrady

 • 2 - 5 km
 • 1 / 5

Divoká zahrada v Praze Hostivaři

 • 2 - 5 km
 • 2 / 5

Chodovská tvrz a park u Chodovské tvrze

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Okruh Kunratickým lesem

 • 4 km
 • 1 / 5

Toulcův dvůr

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Nový Hrádek

 • 2 - 4 km
 • 1 / 5

Průhonický park

 • 0 - 10 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Naučná stezka Milíčov

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.