Zoopark Milíčov (okr. Praha 4)

Vytisknout s sebou

Začínáme na lesním hřišti ve Vodnické ulici. Najdeme zde klouzačku, houpačky i prolézačky. Hřiště je kamínkové. Vejdeme do lesa a pokračujeme dál po cestě. Cesta je upravená, vhodná pro kočárek. Starší děti ji nejlépe zvládnou na kole či odrážedle (motorky či malé koloběžky úplně nedoporučuji). Po chvíli dorazíme na další hřiště s houpačkami a autíčkem. Cesta nás dál . Můžeme jít po cestě nebo i lesem. V létě doporučujeme repelent proti komárům. Zhruba po kilometru, dorazíme na další hřiště, tentokrát mašinkové. Hřiště je naproti lesní školce. Cesta pokračuje k Milíčovskému rybníku. Krmíme zde kachničky i labutě. Pak se vydáváme dál na koníky. Koně patří městské policii a jsou jednotlivě v ohradách. Je dovolené je krmit mrkví a jablíčky. Stačí natáhnout ruku s jablíčkem a nebát se, že Vás kousnou:-)

Naproti už vidíme cíl své cesty Zoopark Milíčov. Ještě není kompletně hotový, na podzim roku 2017 by mělo být k dispozici i občerstvení. Ale i tak je to pro děti velký zážitek. Je potřeba mince 5 Kč, která se vkládá do kliky a umožní nám vstup. Setkáváme se s koníkem, ovečkami, roztomilým prasátkem, husami, králíčky, ptáčky, veverkou a dalšími zvířátky. Za dalším 5 Kč, kupujeme granule ke krmení. Po prohlídce ještě chvíli zůstáváme na malém hřišti, kde si děti vyhrají s pískem. A těšíme se, až bude k dispozici i občerstvení. Ještě než se vrátíme domů, zajdeme na moc hezké hřiště v ulici k Milíčovu. Kde jsou houpačky, klouzačky, prolézačky a spoustu dalších věci. Hřiště je také kamínkové. Domů se pak vracíme zase lesem k bodu, kde jsme začali. K zooparku je ale možné se dostat i autobusem, ale my si raději se syny (4 a 7let) uděláme delší výlet. Hlavně nezapomenout minci 5 Kč. Ve fotkách i otevírací doba.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

K Milíčovu - Hřiště najdete poblíž Milíčovského lesa a několika rybníků, kam můžete zajít na pěknou procházku. Hřiště je oplocené s řadou pěkných atrakcí pro děti ...
Bohúňova - Větší oplocené hřiště, kde se vyřádí děti různých věkových kategorií, v klidné části sídliště, obklopené okolními panelovými domy. Dostatečný počet la...
Tererova - Hřiště střední velikosti v klidné části sídliště, oplocené, s dostatečným počtem laviček.
K Milíčovu I. - Malinké hřiště u panelových domů, nedaleko zooparku. Hřiště není v dobrém stavu - ztrouchlivělá dřevéná prolézačka, ale i přes to poslouží.
Rašova - Krásné zrekonstruované dětské hřiště v klidné části sídliště, mezi panelovými domy. V létě v polostínu vzrostlého stromu. Oploceno, dostatek laviček, ...
Hlavatého - Pěkné udržované oplocené hřiště mezi panelovými domy. Mimo oplocený prostor se pak na trávníku nachází ještě velká kyvadlová otočná houpačka pro dva.
Jurkovičova - sportovní - Velké, oplocené a udržované sportovní hřiště v klidné části sídliště, obklopeno zelení. Zdí sousedí z venkovní posilovnou, opodál dětské hřiště. U hři...
Jurkovičova - fitness - Venkovní posilovna v oploceném prostoru s umělou trávou, součástí i stoly a lavice na odpočinek, dále dva betonové stoly pro stolní tenis - bez vybave...
Jurkovičova - Středně velké dětské hřiště na okraji sídliště, v klidné části plné zeleně. V těsné blízkosti sportovního a fitness hřiště.
Vidímova - Krásné velké a moderní dětské hřiště s velikou prolézací sestavou uprostřed sídliště.
Milíčovský les - Půvabné dětské hřištátko umístěné v lese
Vodnická - Hřiště je postaveno ze dřeva a má plno zajímavých herních prvků
Milíčovský les u přístřešku - Hřiště pro děti s dřevěným vláčkem a dřevěnými autíčky
Vodnická - venkovní posilovna - Veřejnosti volně přístupná venkovní posilovna na okraji bytové zástavby a lesa. Je tu pět stanovišť na procvičení celého těla, každé stanoviště mělo s...
Formanská - Nově vybudované (jaro 2019) hřiště na okraji zástavby bytových domů, určené spíše starším dětem (1 stupeň ZŠ). Bohužel bez oplocení.

Kam na výlet v okolí

Naučná stezka Milíčov

 • 4 km
 • 1 / 5

Komunitní centrum Matky Terezy

 • 0 km
 • 1 / 5

Podél Hostivařské přehrady

 • 2 - 5 km
 • 1 / 5

Chodovská tvrz a park u Chodovské tvrze

 • 1 - 2 km
 • 1 / 5

Divoká zahrada v Praze Hostivaři

 • 2 - 5 km
 • 2 / 5

Okruh Kunratickým lesem

 • 4 km
 • 1 / 5

Toulcův dvůr

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Zřícenina hradu Nový Hrádek

 • 2 - 4 km
 • 1 / 5

Průhonický park

 • 0 - 10 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zoopark Milíčov

12.10.2019

Doporučuji, klidné místo ve víru Jižního města. Pěkné posezení, možnost občerstvení, a hlavně hezká zvířátka na kukandu pro děti.

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.