Chuchelským hájem (okr. Praha 5)

Vytisknout s sebou

Výlet přírodní rezervací Chuchelský háj začínáme na parkovišti v ulici V Lázních, kousek u kostela Narození P. Marie, a zároveň poblíž autobusové zastávky „Malá Chuchle“. Jezdí sem autobus ze Smíchovského nádraží (např. bus č. 244, 314, 318, 241, 172, 129, 241). Zde zároveň začíná naučná stezka Chuchelský háj. Stezka je dlouhá 3,5 kilometru a seznamuje s přírodou a historií Chuchelského háje. Má celkem 9 hlavních zastavení a je dobře schůdná a vhodná i pro kočárky a kola.

Projdeme kolem kostela a pokračujeme ulicí V Lázních až k přístřešku s názvem Mariánský pramen. Stojí zde malá kamenná kaplička a vyvěrá tu silně mineralizovaný pramen (vysoký obsah hořčíku).

Dále pokračujeme do zookoutku, kde můžeme vidět daňky, muflony, lišku, rysa ostrovida, jelena evropského, kozy, ovce, krkavce, prasata, srnky, různé druhy sov, káně atd. U zdejšího zoo je příjemný stánek s občerstvením, jehož součástí je i dětské hřiště (pískoviště, houpačky, prolézačky atd.)

Dále pokračujeme po žluté turistické značce ke kostelu sv. Jana Nepomuckého, odtud je krásný výhled na řeku a jižní část města. Pokračujeme lesem po žluté turistické značce. Po cestě míjíme spousty laviček a altánků a užíváme si pohled na pěkný les. Dojdeme až k autobusové zastávce „Velká Chuchle“ odkud se můžeme autobusem vrátit zpět do Malé Chuchle nebo jet přímo na Smíchovské nádraží.

Odkaz naučná stezka: http://www.praha-priroda.cz/aktuality/?id=16

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Lesní ZOO v Chuchelském háji - Hřiště se nachází v areálu lesní ZOO v Chuchelském háji. Na hřiště je velká kyvadlová houpačka, pružinová trojhoupačka, domeček a několik dřevěných a...
Zbraslavská - Překrásné dětské hřiště se spoustou atrakcí pro vaše děti
Chuchelský háj II - Jedná se o malé dětské hřiště uprostřed Chuchelského háje. Je určeno pro děti od 5 do 12 let
Chuchelský háj - Jedná se o pěkné dětské hřiště uprostřed Chuchelského háj. Je určeno pro děti od 5 do 12 let
Malé lesní hřiště v Chuchelském háji - Kousek od lesní mini ZOO, kde se také nachází dětské hřiště najdete přístřešek s malým hřištěm - houpačkou a trojicí bradel.
Praha 5, Malé lesní sportoviště - Veliké hřiště s travnatým povrchem bez hlídače
Chuchelský háj - Pod Akáty - Minihřiště v Chuchelském háji cestou z ulice Pod Akáty směrem k lesní ZOO. Hřiště se nachází na naučné stezce Barrandovské skály - Chuchelský háj, kde...
Starochuchelská - Zajímavé menší hřiště s atypickými atrakcemi. Vedle pěkné modrní hřiště na míčové hry (zamykatelné, patří patrně k přilehlé škole).
Chuchelský háj a Zoo koutek Chuchle - Uprostřed lesoparku uvidíte ve výbězích daňky, muflony, lišku, rysa ostrovida, mývala, kunu, tchoře, jelena, srnce nebo králíky. Také můžete pozorovat...

Kam na výlet v okolí

Soutok Vltavy a Berounky z Lahovického mosti

 • 1 km
 • 1 / 5

Prokopským údolím

 • 4 km
 • 3 / 5

Zámek Zbraslav

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Praha Branické skály a Vávrova vyhlídka

 • 1 km
 • 1 / 5

Les Kamýk

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Cyklovýlet - Ze Zbraslavi, přes Výtoň až do centra Prahy

 • 15 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Prokopa Praha Stodůlky

 • 0 km
 • 1 / 5

Radotínské údolí

 • 2 - 4 km
 • 3 / 5

Centrální park Praha Stodůlky

 • 2 - 3 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Chuchelským hájem

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.