Zámek Zbraslav (okr. Praha 5)

Vytisknout s sebou

Zbraslav se nachází na soutoku řek Vltavy a Berounky. V minulosti se jednalo o samostatné město, jehož dějiny je úzce spojené s Kelty i Přemyslovci. K Praze bylo město připojeno až v roce 1974. V současné době je samostatnou městskou částí, která je zajímavou turistickou destinací.

Hlavním turistických magnetem Zbraslavi je zámek. Zámek stojí na místě, kde v minulosti stával cisterciácký klášter, který byl založen už v roce 1292. Místo bylo také známe jako pohřebiště Přemyslovců. Po zrušení cisterciáckého kláštera se proměnil na zámek, který si můžete prohlédnout pouze zvenčí.

Ze sakrálních památek stojí za povšimnutí původní klášterní kostel sv. Jakuba, kde jsou hrobky Václava II., Elišky Přemyslovny a dalších Přemyslovců. Jíž zdálky je pak viditelný kostel sv. Havla, který stojí na vrchu Havlín. Na rozlehlém Zbraslavském náměstí pak u restaurace Škoda lásky je pamětní deska, na které je napsáno, že se zde narodil hudební skladatel Jaromír Vejvoda.

Pokud budete brouzdat po uličkách Zbraslavi, tak uvidíte celou řadu krásných vil. Nejznámější z nich je nádherná funkcionalistická vila, ve které bydlel spisovatel Vladislav Vančura. Tuhle vilu najdete na konci dnešní Vančurovy ulice na úpatí vrchu Havlín. Do Zbraslavi se dá dojet městskou dopravou, vlakem nebo na kole. Zvláště pěkná je projížďka na kole, kterou z centra Prahy můžete absolvovat po cyklostezce kolem řeky Vltavy.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Zámek Zbraslav

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací