WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Vranov nad Dyjí - akvária se sladkovodními rybami (okr. Znojmo)

Budova s akvárii se nachází naproti parkovišti pod zámkem Vranov nad Dyjí. Pokud sem pojedeme autem, je to tedy jen pár metrů. Dostaneme se sem také pěšky po modré turistické značce, která vede z centra města k zámku. Vstup není bezbariérový. Expozice je ve třech patrech a všude jsou pouze schody. Kočárek si ale můžeme nechat v přízemí u pokladny.

V přízemí se nacházejí akvária s živými sladkovodními rybami, např. sumci, okouni, štika. Vidět tu můžeme i dobové oblečení rybářů. Ve sklepě je umístěno největší akvárium o objemu 8500 litrů s kapry a třemi druhy jeseterů, další pak se sumcem albínem. Všechna akvária jsou opatřena popisky a textem o daném druhu ryb. První patro je věnované historii rybářství - na zdech visí staré rybářské pruty, podběráky, rybí trofeje. Jedna místnost se zabývá i mořskými živočichy, ti ale nejsou živí.

Celou výstavu doplňují postavičky vodníků, miniatura majáku, obrázky ryb a vodních rostlin, nebo cedule s ekologickou tématikou zabývající se vodními živočichy.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Mlýnská - Malé hřiště nad Dyjí s krásným výhledem.
Vranovská pláž - Venkovní hřiště na Vranovské pláži - před restaurací Gaudeo. Jsou tu různé prolézačky, houpačky, vláček, klouzačky...

Kam na výlet v okolí

Zámek Vranov nad Dyjí

 • 0 - 4 km
 • 2 / 5

Z Vranova nad Dyjí k větrnému mlýnu v Lesné

 • 8 - 9 km
 • 2 / 5

Cornštejn

 • 1 - 2 km
 • 3 / 5

Rozhledna Rumburak

 • 0 - 1 km
 • 2 / 5

Bítov - zookoutek u parkoviště

 • 0 - 3 km
 • 1 / 5

Bítov

 • 1 - 4 km
 • 2 / 5

Boskovštejn - nejen zámek a muzeum

 • 2 - 7 km
 • 1 / 5

Z Mašovic na Králův stolec

 • 4 km
 • 3 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Vranov nad Dyjí - akvária se sladkovodními rybami

15.07.2023

Katastrofa, za 300,- ... 8-letý syn měl "bludiště" proběhlý přesně za 20 sekund, nekecám, stopl jsem to... Vydlák za kasou na nás začal řvát, že mu tam s něčím mlátíme, asi mu bouchlo otevřený okno v druhým patře, chování řeznickýho psa hadr. Jestli si chcete nechat pokazit náladu, směle do toho....

29.08.2022

Jednoduše KATASTROFA! Vůbec nedoporučuji.. Ryby v hrozném stavu a předražené vstupné za podívání se na "ryby".

29.08.2022

Jednoduše KATASTROFA! Vůbec nedoporučuji.. Ryby v hrozném stavu a předražené vstupné za podívání se na "ryby".

21.07.2022

Byli jsme se podívat s přítelem. Katastrofa. Ryby zde trpí. Štika se nemůže ani otočit, nemá vůbec prostor, žádné rostlinky, kmeny. Nic. Ryby jsou zde odsouzené na smrt… pokud chcete vidět ryby, které jsou spokojené, mají prostor, pak navštivte archeoskanzen Modrá, krása.

11.07.2022

Díky za recenze, skoro jsem se na to nechala nachytat.Nechapu, když je tolik stížností na toho člověka, že tam stále je😏

8.07.2022

Predrazene vstupne, neprijemny pan "jetel", ktery vas serve ani nevite za co, celkove za ty penize strasne malo k videni. Zrcadlove bludiste ma jen 2 male mistnosti,ktere mate ihned projite. Zalezitost celkove tak na 30 min za spoustu penez a jeste odejdete nastvani z hulvatskeho jednani. Nedoporucuji.

17.07.2020

absolutně šílené, dokonce bych řekla že jde o týrání napůl leklých ryb, nechápu, jak tohle může někdo provozovat a povolit provozovat. NEDOPORUČUJI, fakt ne...

17.08.2019

Pán tam vyloženě odpuzuje lidi!!!!!A tím celá atrakce jde k ledu.Fuj.

17.08.2019

15.8.2019 jsme navštívili tuto rádoby atrakci.Jediná atrakce bratru za 320,-kč byl sprostý s arogantní hulvát který prodává vstupenky!!!!!!!!Musíte říkat,že ryby ,který jsou napsány na "obřích"akváriích tam opravdu jsou!!!!Jinak vás to hovado seřve!!Zrcadlový bludiště projdete cca za 2 minuty.Žádné občerstvení ani wc.NEDOPORUČUJI!!!!!!!!!!!!!!