Procházka po komunistických stavbách v Ostravě - 1. část (okr. Ostrava-město)

Vytisknout s sebou

Pokud jste příznivci komunistických staveb, tak velké množství jich stále stojí v průmyslové Ostravě, kde měl komunismus velkou oblibu a značnou podporu. Dnes vám představíme dům Hornické polikliniky.

Stavba Hornické polikliniky se nachází na Sokolské ulici v Moravské Ostravě. Dějiny této stavby se začaly psát devátého září roku 1961. V té době byla totiž Hornická poliklinika slavnostně otevřena. V budově bylo tehdy jedenáct odborných oddělení, které byly předtím rozmístěné na území celé Ostravy. Takto bylo vše prakticky soustředěno do jediného zdravotnického zařízení, které se specializovalo na pracovní lékařství. Do tehdejší nové a moderní budovy byly taktéž přemístěny ambulance podniků Báňských staveb a Ostravsko karvinských dolů.

Poliklinika byla v šedesátých letech minulého století označována za jednu z nejlepších poliklinik v Československu. Disponovala rovněž lůžkovým oddělením a od roku 1972 denním rehabilitačním sanatoriem, kde se léčili pacienti po pracovních úrazech. V současné době zde působí soukromé zdravotnické zařízení, které je součástí skupiny AGEL. Plášť budovy však vypadá již značně omšele. Vše je šedé a docela nevábné, kdyby se však budova opravila, mohla by být pěknou stavbou. Zajímavé je pouze sgrafito s postavou horníka, které najdete u vchodu do Hornické polikliniky.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Ve Farské zahradě - Malé dětské hřiště v areálu Farské zahrady.
Černá louka - Pěkné moderní dětské hřiště v blízkosti výstaviště.
Človíčkov - Hrací koutek Človíčkov vám nabízí užít si příjemné chvíle v prostorách plných her a zábavy. Každé dítě si zde příjde na své. Samozřejmostí je možnost ...
Dětský koutek Chachárek - Zkuste zavítat do dětského koutku s hlídáním v Ostravě. Na děti čeká prostor plný zábavy, který je přizpůsobený dětem a jejich hraní. Z výběru hraček ...
Dětský ráj Ostrava - Dětský ráj Ostrava, tak se jmenuje vnitřní herna s kavárnou. To znamená, že si můžeme v klidu vychutnat pohodu, klid a něco dobrého na zub mezitím co ...
Moravská Ostrava a Přívoz - Velké oplocené dvojhřiště s atrakcemi pro děti všeho věku.
 Husův sad - Veřejné dětské hřiště k dispozici všem, kdo se zastaví. Navíc zde můžete příjemně posedět přitom, co vaše děti budou skotačit na atrakcích! Hned vedle...
Černá louka - Krásné nové dětské hřiště na Černé louce. Na hřišti najdete několik prolézacích sestav s klouzačkami, velké pískoviště i posezení pro dospělé.
Sady Milady Horákovké - Krásné nově zrekonstruované a hlavně moderní hřiště, kde se nemusíte o vaše děti bát!
Náměstí Biskupa Bruna - Pěkné velké hřiště, kterému dominují lanové prolézačky.
Keltičkova - Krásné velké moderní hřiště s pryžovým povrchem.
Sládkova - Krásné velké dětské hřiště s moderními atrakcemi, které mají dětem co nabídnout.

Kam na výlet v okolí

Těžní věž dolu Jindřich

 • 0 km
 • 1 / 5

Hasičské muzeum Ostrava

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Bazilika Božského spasitele v Ostravě

 • 0 km
 • 1 / 5

Krausova vila v Ostravě

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Václava v Ostravě

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Muzeum Keltičkova kovárna v Ostravě

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Galerie výtvarného umění Ostrava

 • 0 - 0,5 km
 • 2 / 5

Slezskoostravská radnice s galerií

 • 0 - 0,5 km
 • 1 / 5

Ostrava jako na dlani z haldy Ema

 • 5 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Procházka po komunistických stavbách v Ostravě - 1. část

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.