Ostrava jako na dlani z haldy Ema (okr. Ostrava-město)

Vytisknout s sebou

Věděli jste, že Ostrava má svou vlastní sopku? Říká se tak doutnající haldě Ema, kterou tvoří několik milionů tun vyvezené hlušiny a se svými 315 m. n. m. patří k nejvyšším bodům Ostravy. Díky vysokým vnitřním teplotám přes 1000 °C na jejím vrcholku rostou teplomilné rostliny a v zimě na ni nikdy není sníh. Tento unikát byl také zařazen k památkově chráněným lokalitám.

Haldu Ema najdete v části Slezská Ostrava a po žluté turistické značce se tady dostanete z ulice Bohumínská od mostu Miloše Sýkory, od Slezskoostravského hradu nebo nejkratší cestou z Michálkovic od ZOO přes ulici Miloše Svobody. Trasou vede také Naučná stezka Slezská Ostrava, takže se dozvíte i různé zajímavosti.

My se vydáváme od Mostu Miloše Sýkory a procházíme kolem Památníku osvobození s tankem, historické secesní budovy Slezskoostravské radnice a dále do kopce kolem bytových domů. Z ulice Na Burni vcházíme do lesa a začneme opět stoupat až na rozcestí. Následujeme žlutou značku a obcházíme haldu a poté lesíkem postupně stoupáme na vrchol, případně kratší, ale prudší cesta vede vpravo přes les po neoznačené stezce na doutnající straně. Z vrcholu haldy jsou ty nejkrásnější výhledy na celou Ostravu a také na panorama Beskyd.

Pokud pojedete automobilem, počítejte, že většina parkovacích míst v centru je placená. MHD se tady dostanete autobusy a trolejbusy - zastávky Nám. J. Gagarina, Slezská Ostrava-kostel nebo ZOO dle zvolené cesty. S kočárkem se tady nedostanete, pro prcky zvolte vhodné nosítko. Na vrcholu je pouze lavička, nečekejte žádné občerstvení.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět


Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti. Pokud o nějakém víte, dejte nám vědět.


Kam na výlet v okolí

Nenašli jsme žádné výlety, které začínají v blízkém okolí tohoto výletu. Pokud víte o nějakém zajímavém cíli dejte nám vědět.


Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Ostrava jako na dlani z haldy Ema

Přidat komentář


 

Přivydělejte si s námi

Jedná se o pohodlný přivýdělek ideální pro rodiče s dětmi, kteří často chodí na dětská hřiště ve svém okolí. Pořídíte několik fotek daného hřiště, na našem webu pohodlně zadáte údaje o hřišti a odměna je Vaše :) Kromě dětských hřišť můžete přidávat také tipy na výlety v celém Česku. Pokud máte zájem o tuto formu spolupráce přečtěte si podmínky spolupráce, případně se rovnou zaregistrujte.

Zobrazit více informací