WWW.VENKAZDYDEN.CZ

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody (okr. Žďár nad Sázavou)

Vydáte-li se na výlet do krásné krajiny středních Čech, určitě byste neměli minout návštěvu Kaple sv. Prokopa v Pikárci. Toto malebné duchovní místo je obklopeno nádhernou přírodou a nabízí nejen klid a pohodu, ale také možnost propojení s historií a krásami okolí. Ať už zvolíte cestu na kole, pěšky nebo autem, tato kaple je výletem do kouzelného světa.

Pokud máte rádi cyklistiku, vydejte se na krásné cyklostezky, které vás provedou kouzelnou krajinou až k kapli sv. Prokopa. Cesta na kole vás zavede přes malebná údolí a okouzlující lesy, kde můžete pozorovat pestrou flóru a faunu. Doporučujeme vyrazit brzy ráno, abyste si mohli vychutnat klid a svěží vzduch.

Pro milovníky pěší turistiky je tu mnoho stezek a tras, které vás zavedou až k této malebné kapličce. Chůze vám umožní lépe vnímat krásy okolní přírody a vychutnat si procházku s rodinou nebo přáteli. Při výstupu na kopec, kde se kaple nachází, si můžete užít úžasné výhledy na krajinu.

Pokud preferujete pohodlnou cestu autem, nemusíte se obávat, že byste se sem nedostali. Parkoviště v blízkosti kaple sv. Prokopa je k dispozici, což usnadní vaši návštěvu a umožní vám věnovat se tomuto historickému místu v klidu.

Kaple sv. Prokopa je také výborným výchozím bodem pro objevování dalších turistických zajímavostí v okolí. V blízkosti najdete malebné městečko Křivoklát, kde se nachází stejnojmenný hrad. Pro milovníky historie a architektury je návštěva hradu Křivoklát nezapomenutelným zážitkem.

Historie Kaple sv. Prokopa sahá do středověku, kdy byla postavena jako místo poutního kultu a modliteb. Díky svému významu byla kaple několikrát přestavěna, ale její původní charakter zůstává dodnes zachován. Při návštěvě kaple si můžete povšimnout krásných fresk a historických prvků, které tvoří součást jejího vnitřního výzdobu.

Pokud zamýšlíte navštívit Kapli sv. Prokopa v Pikárci, doporučuji si s sebou vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit tuto nádhernou památku a krásu okolní krajiny. Nezapomeňte si také přibalit svačinu a dostatek vody, abyste měli na svém výletu vše, co potřebujete.

Celkově lze konstatovat, že výlet na Kapli sv. Prokopa v Pikárci je pro všechny milovníky přírody, historie a duchovních zážitků skutečným lahůdkou. Návštěva této malebné kaple vás obohatí a poskytne vám jedinečnou příležitost propojit se s historií, klidem a krásou okolní krajiny.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Pikárec - Hezké hřiště na kraji obce
Moravec - Hezké hřiště v centru obce

Kam na výlet v okolí

Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové - klenot Podkrkonoší

 • 0 km
 • 1 / 5

Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

 • 2 - 5 km
 • 3 / 5

Westernové městečko Šiklův mlýn

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Draxmoor - Strašidelný zámek

 • 0 - 2 km
 • 1 / 5

Výlet k Kapli sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova

 • 0 km
 • 1 / 5

Rozhledna Fajtův kopec

 • 0 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody