Vyhlídkové Místo u Kříže - perla Podhůří s Nádechem Historie (okr. Žďár nad Sázavou)

Vytisknout s sebou

Pokud hledáte malebné místo, kde se můžete vydat na výlet za krásami přírody a za duchovním zážitkem, vyhlídkové místo u kříže, nacházející se pár metrů od kopce Horka a města Ronov, je tím pravým místem. Tato výjimečná lokalita nabízí nádherné výhledy a okouzlující okolní krajinu, ať už se rozhodnete vydat na kole nebo pěšky.

Pokud preferujete aktivní odpočinek na kole, vydejte se na cyklostezku, která vás provede tímto kouzelným krajem. Cesta na kole vás zavede přes zelené lesy a malebná pole. Vítr vám bude hladit tvář, zatímco krásná příroda vás obklopí. Doporučujeme vyrazit brzy ráno, abyste si mohli vychutnat klid a nádherný východ slunce nad krajinou.

Alternativně, pokud toužíte po pěší túře, můžete zvolit cestu, která vás provede přírodou až ke kříži. Chůze vám umožní ještě více se spojit s okolním prostředím, nasát atmosféru místa a získat úplně jiný pohled na krásu Podhůří. Nezapomeňte na pohodlnou obuv a dostatečný přísun vody.

Výlet na vyhlídkové místo u kříže můžete spojit s návštěvou dalších turistických míst v okolí. Nedaleko se nachází malebné město Ronov, které láká svým historickým jádrem a malebnými uličkami. Projděte se jeho centrem, navštivte místní pamětihodnosti a ochutnejte tradiční místní kulinářské lahůdky v tamních restauracích.

Pokud vás zajímá historie této lokality, můžete se dozvědět, že vyhlídkové místo u kříže má hluboké kořeny sahající až do minulého století. Kříž byl postaven jako symbol víry a místa vzpomínky. Místní lidé sem pravidelně dochází za účelem modlitby a oddychu. Kříž byl také místem, kde se konaly tradiční poutě, které v sobě spojovaly duchovní zážitek s kulturními tradicemi.

Můj osobní zážitek z výletu na vyhlídkové místo u kříže byl nezapomenutelný. Rozhodl jsem se vydat pěšky a tím si užít co nejvíce z okolní krásy. Když jsem konečně dorazil k samotnému kříži, byl jsem ohromen nádhernými výhledy, které se mi naskytly. Místo bylo obklopeno klidem a pohodou, což mi poskytlo dokonalý prostor na zamyšlení a meditaci.

Pokud zamýšlíte vydat se na tento výlet, doporučuji se vybavit fotoaparátem, abyste mohli zachytit nádherné okamžiky a krásné scenérie, které vás budou obklopovat. Nezapomeňte také na dostatečnou ochranu před sluncem, zejména pokud vyrazíte v letních měsících.

Celkově lze konstatovat, že výlet na vyhlídkové místo u kříže je skvělou volbou pro ty, kteří touží po propojení s přírodou a duchovním zážitkem. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro výlet na kole nebo pěšky, čeká vás unikátní zážitek. Návrat k přírodě a historii může být nejenom pro tělo, ale i pro duši velmi prospěšným a obohacujícím zážitkem.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Výlet k Kapli sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové - klenot Podkrkonoší

 • 0 km
 • 1 / 5

Rozhledna Fajtův kopec

 • 0 km
 • 2 / 5

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody

 • 0 km
 • 1 / 5

Procházka po Velké Bíteši

 • 1 km
 • 1 / 5

Balinské údolí

 • 13 km
 • 3 / 5

Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

 • 2 - 5 km
 • 3 / 5

Zámek Budišov

 • 0 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Vyhlídkové Místo u Kříže - perla Podhůří s Nádechem Historie

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.