Kostel sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou - klenot křesťanské historie v přírodě (okr. Žďár nad Sázavou)

Vytisknout s sebou

Na malebném kopci v obci Radostín nad Oslavou se tyčí nádherný Kostel sv. Bartoloměje, památka, která nás vtahuje do historie a poskytuje nádherný výhled na okolní krajinu. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete vydat na místo na kole, pěšky nebo autem, očekává vás výlet plný historických dojmů a přírodní krásy. Pro pěší cestovatele je Kostel sv. Bartoloměje dosažitelný pěšky přes krásné krajiny. Cyklisté si mohou užít projížďku kolem řeky Oslavy, a pro ty, kteří upřednostňují pohodlí auta, jsou k dispozici parkovací místa v blízkosti kostela.

Okolí Kostela sv. Bartoloměje nabízí mnoho dalších zajímavých míst, která můžete spojit s výletem. Nedaleko najdete zámek Náměšť nad Oslavou s krásným parkem a možností prohlídky. Oblíbeným místem je také přehrada Vír, ideální pro relaxaci a vodní aktivity.

Historie Kostela sv. Bartoloměje sahá až do 13. století, což z něj činí významnou sakrální památku. Tato nádherná stavba je zasazena do přírodního prostředí a poskytuje nám pohled do minulosti a vývoje křesťanské architektury.Pokud se rozhodnete navštívit Kostel sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou, doporučuji si přečíst něco o jeho historii, abyste mohli více ocenit jeho význam. Nezapomeňte si s sebou vzít fotoaparát, abyste mohli zachytit nádherné výhledy.

Celkově lze říci, že návštěva Kostela sv. Bartoloměje je jako cesta v čase do dávné historie a současně poskytuje relaxaci v přírodě. Obklopeni krásnými výhledy a klidem si můžete užít harmonický a duchovní výlet.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Kostel sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou

 • 0 km
 • 1 / 5

Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

 • 2 - 5 km
 • 3 / 5

Naučná stezka "To naše Nové Veselí"

 • 2 - 4 km
 • 2 / 5

Vodní stezka Nové Veselí

 • 3 - 6 km
 • 2 / 5

Kostel sv. Prokopa (Žďár nad Sázavou)

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kostel sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou - klenot křesťanské historie v přírodě

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.