Rozhledna Fajtův kopec (okr. Žďár nad Sázavou)

Vytisknout s sebou

Dnešní výlet nás zavede na rozhlednu stojící na Fajtově kopci, v nadmořské výšce 555 metrů n.m., na okraji města Velké Meziříčí na Vysočině. Stavba rozhledny trvala rok (od léta 2014 do léta 2015) a veřejnosti byla slavnostně zpřístupněna 19. června 2015. Ještě téhož roku se stala rozhlednou roku a získala také čestné uznání Kraje Vysočina v soutěži Stavba Vysočiny.

Jedná se o železnou stavbu ve tvaru šroubovice DNA, stojící na železobetonových pilotech zapuštěných 16 metrů do země, vysoká je 36 metrů s vyhlídkovou plošinou umístěnou 32 metrů nad zemí, na kterou vede 175 plechových schodů s plnou nášlapnou plochou. Schody se spirálovitě otáčí středem věže. Z vyhlídkové plošiny je krásný kruhový výhled do širokého okolí Českomoravské vrchoviny a na přilehlé město Velké Meziříčí.

Přízemí rozhledny je tvořeno stavbou, ve které jsou toalety a pokladna pro lyžařský areál, ležící hned u rozhledny. V letním období je bohužel uzavřena, avšak toalety je možno využít v nedaleké restauraci, kde je možnost se i občerstvit. V restauraci rovněž prodávají turistickou známku No. 2190 patřící rozhledně (k zakoupení také v IC ve Velkém Meziříčí).

Otevírací doba: denně 5 – 22 hod. - na rozhlednu se dostaneme pomocí samoobslužné automatické pokladny, po zaplacení vstupného u automatu se prochází otáčivým turniketem.
Vstupné: 20Kč

Přístup: nejjednodušší přístup je autem po silnici vedoucí z města přes dálnici do zahrádkářské osady. Po ní můžeme vyjet až k restauraci na Fajtově kopci, kde je možno zaparkovat. K rozhledně je to už jen kousek.

https://www.skivm.cz/rozhledna/pro-navstevniky

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí můžete zakoupit tyto turistické známky, nálepky, stampky nebo 3D výletky:


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Martinice - Dětské hřiště v centru obce
Velké Meziříčí - Krásné velké dětské hřiště se spoustou nových atrakcí, které se Vám bude jistě líbit. Můžete ho doplnit procházkou podél Balinky.
K Rakůvkám - Moc pěkné hřiště s převážně travnatým povrchem s pěknou velkou herní sestavou v podobě pirátské lodi.
Nad Plovárnou - Moderní dětské hřiště, které je otevřené pro celou širokou veřejnost po celý rok
Dopravní hřiště - Krásné velké dopravní hřiště doplněné řadou klasickích herních atrakcí jako jsou klouzačky, herní sestavy, houpačky atd. Na dopravním hřiště lze zapůj...
Bezručova - Krásné dětské hřiště se spoustou atrakcí a klidným okolím, pro nerušenou zábavu vašich dětí.
Čechova ulice - Dětské hřiště, které je vám k dispozici po celý rok.

Kam na výlet v okolí

Balinské údolí

 • 13 km
 • 3 / 5

Rozhledna Rubačka

 • 1 km
 • 1 / 5

Výlet k Kapli sv. Antonína Paduánského v okolí Ořechova

 • 0 km
 • 1 / 5

Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

 • 2 - 5 km
 • 3 / 5

Zámek Budišov

 • 0 km
 • 2 / 5

Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové - klenot Podkrkonoší

 • 0 km
 • 1 / 5

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Rozhledna Fajtův kopec

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.