Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou (okr. Žďár nad Sázavou)

Vytisknout s sebou

Pokud hledáte odpočinkový výlet do přírody, pěší túra okolo Těšíkova rybníka mezi obcemi Bory a Sklenou nad Oslavou je ideální volbou. Tato okouzlující trasaspojuje přírodní krásy, klid a možnost odpočinku.

Nejlepší způsob, jak se na toto místo dostat, závisí na vašich preferencích. Milovníci pěší turistiky mohou začít túru z jedné z obcí a projít malebnými lesními cestami až k rybníku. Cyklisté si mohou na kole užít krásnou jízdu na cyklostezkách, které tuto oblast propojují. Automobiloví nadšenci mohou parkovat v blízkosti a vychutnat si výlet po svém. Na mapce je zaznačena cesta po žluté značce z nádraží ve Skelné.

Během této túry narazíte na mnoho zajímavých míst v okolí. Kromě samotného Těšíkova rybníka můžete objevovat okolní lesy, kde se skrývají nádherná zákoutí a úkryty pro zvířata. Navštívíte-li obce Bory a Sklenou nad Oslavou, můžete se seznámit s místní kulturou a atmosférou. Historie tohoto místa sahá do minulosti, kdy rybník sloužil jako zdroj potravy a vody. Dnes je místem, kde si můžete užít klidný výlet a zároveň se ponořit do harmonie přírody.

Pokud se rozhodnete vydat na túru okolo Těšíkova rybníka, doporučuji si vzít s sebou lahvičku s vodou, svačinu a případně foťák, abyste mohli zachytit krásné momenty.

Celkově lze říci, že tato pěší túra nabízí unikátní spojení s přírodou a možností relaxace. Užijete si zde čistý vzduch, krásné výhledy a klidný čas v náručí přírody.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel sv. Ludmily v Horní Libochové - klenot Podkrkonoší

 • 0 km
 • 1 / 5

Rozhledna Fajtův kopec

 • 0 km
 • 2 / 5

Westernové městečko Šiklův mlýn

 • 1 - 5 km
 • 1 / 5

Balinské údolí

 • 13 km
 • 3 / 5

Kostel sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.