Kaple sv. Floriána v Kněževsi - duchovní oáza v srdci přírody (okr. Žďár nad Sázavou)

Vytisknout s sebou

Pokud toužíte po výletu, který kombinuje historii, duchovní prožitek a krásu přírody, není nic jako návštěva Kaple sv. Floriána v malebné obci Kněževsi. Nachází se zde něco pro každého - od milovníků pěší turistiky po cyklisty a nadšence do historie. Několik tras vás zavede do Kněževsi - můžete se rozhodnout pro procházku a vychutnávat si přírodní krásy cestou nebo se projet na kole, abyste rychleji dosáhli svého cíle. Pro pohodlnou alternativu je zde i možnost dojet autem a parkovat v blízkosti kaple.

Tato malá kaple je výjimečným pokladem historie a náboženského dědictví. Její architektura nás zve na cestu do minulosti, kdy se stavěly budovy s pečlivou péčí o detaily. Kaple sv. Floriána sloužila jako místo úcty a ochrany proti ohni, což dává její návštěvě zvláštní hloubku.

Navíc je tato lokalita obklopena krásnou přírodou. Po prozkoumání kaple můžete vyrazit na pěší výlet a objevovat okolní lesy a louky. Místní stezky vás provedou scenérií, která vás nejen osloví svou krásou, ale i klidem a pokojem, který v ní vládne. Pocity, které si z tohoto výletu odnesete, budou různorodé. Možná budete pociťovat úctu k historii a náboženskému významu kaple, zároveň se ale můžete propojit s přírodou a zažít klid, který moderní svět někdy tak potřebuje.Pro výlet můžete zvážit svačinu, abyste si mohli užít pohodu na místě, a také fotoaparát, abyste mohli zachytit krásu a atmosféru tohoto místa.

Celkově lze říci, že návštěva Kaple sv. Floriána v Kněževsi nabízí spojení mezi historií, duchovním prožitkem a krásou přírody. Je to skvělý výlet pro všechny, kteří hledají místo, kde se mohou zastavit, reflektovat a napojit na význam minulosti a přírody.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nevíme o žádném dětském hřišti.


Kam na výlet v okolí

Kostel sv. Bartoloměje v Radostíně nad Oslavou

 • 0 km
 • 1 / 5

Okolo Těšíkova rybníka mezi Bory a Sklenou nad Oslavou

 • 2 - 5 km
 • 3 / 5

Naučná stezka "To naše Nové Veselí"

 • 2 - 4 km
 • 2 / 5

Vodní stezka Nové Veselí

 • 3 - 6 km
 • 2 / 5

Kaple sv. Prokopa - duchovní oáza v srdci přírody

 • 0 km
 • 1 / 5

Rozhledna Fajtův kopec

 • 0 km
 • 2 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Kaple sv. Floriána v Kněževsi - duchovní oáza v srdci přírody

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.