Ze Střížkova na Prosek naučnou stezkou (okr. Praha 9)

Vytisknout s sebou

Dnes se vydáme v Praze od metra C Střížkov až na Prosek naučnou stezkou MČ Praha 9 - severozápadní stezka, která má celkem 21 zastavení, ale my navštívíme dnes jen některé z nich.

Ze Střížkova vycházíme žlutou značkou ulicí Teplická. Po chvíli nás stezka přivede do parku Václavka. V parku najdeme dubovou sochu se zvoničkou, která představuje střížkovského patrona. Socha byla vytvořena v roce 2015 Janem Švadlenkou. Kromě laviček, kde si můžeme příjemně posedět, je zde i dětské hřiště. Pokud by jsme si s sebou vzali pálky na ping-pong, máme možnost si zahrát, je zde jeden stůl.

Po malém odpočinku pokračujeme stále po žluté značce a naučné stezce, kdy se dostáváme k dalšímu zajímavému místu našeho výletu - vyhlídka Emy Destinové. Je zde opravdu kouzelný výhled na Prahu. Až se pokocháme výhledy, pokračujeme po žluté, které nás přivádí do přírodního parku Prosecké skály.

Pokud bychom chtěli projít celou naučnou stezku, pokračujeme k bobové dráze a do Vysočan, kde můžeme navštívit zajímavý park Podviní či potok Rokytka. Tento výlet si necháme na příště. My si dnes okruh trochu zkrátíme a napojíme se na modrou značku a kousíček půjdeme po ulici Prosecká, kde se po chvíli opět vracíme na naši naučnou stezku, která nás přivede až k metru C na Proseku, kde náš výlet pro dnešek zakončíme.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Pro příznivce geocachingu

Poblíž trasy tohoto výletu můžete odlovit tyto kešky:


Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Bílinská - Velké dětské hřiště bez oplocení, umístěné v klidné části sídliště v zeleni mezi panelovými domy. Herních prvků je zde mnoho, jsou rozesety po velké p...
Bílinská - sportovní II. - Modernizované multifunkční sportovní hřiště situované v klidné části sídliště, v zeleni mezi panelovými domy.
Bílinská - sportovní I. - Asfaltové hřiště pro míčové hry, bez oplocení, v klidné části sídliště, v zeleni.
Litvínovská - Malé neoplocené hřiště umístěné v zeleni, v klidné části sídliště mezi panelovými domy. Okolo vzrostlé stromy, poskytující příjemný stín. Hřiště je tv...
Makedonská - sportovní - Moderní sportovní hřiště na okraji novostaveb obytných domů.
Makedonská V. - Malé oplocené dětské hřiště tvořené jen provazovou pyramidou, na okraji parku a nově postaveného sídliště.
Makedonská IV. - Nově vybudované dětské hřiště na okraji nového sídliště, v parku, se spoustou herních prvků určených spíše starším dětem. Hřiště po malé děti je hned ...
Makedonská III. - Pěkné nově vybudované dětské hřiště na okraji nově postaveného sídliště, v zeleni. V blízkosti další dětská hřiště. V prostoru hřiště kromě klasických...
Makedonská II. - Malé hřiště tvořené jen pískovištěm, ukryté v zeleni mezi novostavbami obytných domů.
Makedonská I. - Menší hřiště, ukryté v zeleni mezi novostavbami obytných domů. V jedné části skluzavka a pískoviště, opodál za keři ještě samostatný dřevěný domeček n...
Teplická II. - Udržované dětské hřiště menší velikosti u prosecké sokolovny.
Rumburská - venkovní posilovna - Veřejně přístupná venkovní posilovna s kovově dřevěnými prvky na cvičení.
Teplická - sportovní - Dvě asfaltové hřiště vedle sebe, jedno na košíkovou, druhé na nohejbal či tenis. Možno využít i na malování křídami, jízdu na bruslích apod.
Teplická - Veliké, prostorné a udržované dětské hřiště, kterému dominuje dřevěná prolézačka připomínající středověkou tvrz.
Děčínská II. - Malé hřiště přímo před panelovým domem, bez oplocení.

Kam na výlet v okolí

Nádraží Praha Prosek

 • 0 km
 • 1 / 5

Park Přátelství

 • 0,5 - 3 km
 • 1 / 5

Kostel svatého Václava na Proseku

 • 0 km
 • 1 / 5

Prosecké skály a vyhlídka

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Hvězdárna Ďáblice

 • 1 km
 • 1 / 5

Film Legends Museum Praha

 • 0 km
 • 1 / 5

DinoPark Praha

 • 0 km
 • 1 / 5

Ďáblický háj

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Lesopark Letňany

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Letecké muzeum Kbely

 • 0 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Ze Střížkova na Prosek naučnou stezkou

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.