Park Přátelství (okr. Praha 9)

Vytisknout s sebou

Tento rozhledný a příjemný park najdeme v pražské čtvrti Prosek, mezi ulicemi Jiřetínská, Jablonecká, Vysočanská a Prosecká. Celý park je protkán sítí asfaltových chodníčků, které přímo vybízejí k poklidným procházkám s kočárkem či projížďce na odrážedle. Na severním konci parku u ulice Jiřetínská začíná sestava uměle vybudovaných vodních koryt s protékající vodou a řadou rybníčků. Sestava začíná vodotryskem uprostřed jezírka, poté pokračuje k prvnímu kruhovému rybníčku, dále vede pod hlavním chodníkem, spojujícím autobusové zastávky v ulici Vysočanská se sídlištěm Prosek, odtud voda teče kaskádou vodopádků do spodní části parku, kde vtéká do vybetonovaného jezírka.

V celém parku je dostatek laviček, jsou zde umístěny i piknikové stoly, je tu dostatek vzrostlých stromů, které v létě poskytují příjemný a chladivý stín. Na okraji parku směrem k ulici Verneřická byl založen i růžový sad, na jaře zde kvete mnoho keřů šeříků různých barev.

Zhruba uprostřed parku je umístěna také socha významného českého básníka Jiřího Wolkera a v severní části parku u ulice Jiřetínská najdeme také výcvikové hřiště pro psy. Ve spodní části parku u jezírka je příjemná restaurace s terasou, která je postavena částečně nad hladinou jezírka. Nedaleko odsud je vybudován i malý amfiteátr, kde se během roku konají různé kulturní a společenské akce.

Pokud vyjdeme od restaurace malý kopeček, dostáváme se do ráje dětí – je zde totiž soustava hřišť pro děti všech věkových kategorií. Pro ty nejmenší tu najdeme oplocené hřiště s pískovištěm a herními prvky, hned vedle je hřiště pro předškoláky a jen o pár metrů vedle je velké hřiště s řadou lanových herních prvků a oblíbenou lanovkou pro větší děti.

Přístup: nejlepší přístup je městskou hromadnou dopravou – metrem do stanice Prosek, výstup směr Billa, tu obejdeme a dostaneme se tak do spodní části parku s dětským hřištěm. Nebo můžeme přijet autobusem do zastávky Sídliště Prosek, zastávka je přímo na okraji horní části parku.

Hodnocení:

Jak se Vám líbí tento tip na výlet? Ohodnoťte ho kliknutím na hvězdičku nebo přidejte svůj komentář.

Zpět na mapu / seznam výletů
Znáte někoho komu by se mohl líbit tento výlet?

Zajímavosti, které lze na výletě vidět

Fotogalerie výletu

Turistické známky na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí nejsou žádné turistické známky nebo nálepky.


Dětská hřiště na trase výletu

Na trase tohoto výletu nebo v jeho blízkém okolí víme o těchto dětských hřištích:

Školička - Stůl na ping-pong v klidné části poblíž restaurace Školička.
Skatepark Na Jetelce - Skatepark je poblíž vlakového nádraží Praha - Vysočany.
Keltské hradiště - Prolézat chodby, vystoupit na vyhlídkovou plošinu - to a ještě mnohé další můžete vyzkoušet na tomto hřišti.
Venkovní posilovna Pod lávkou - Posilovací stroje najdete v parku poblíž O2 arény.
Ocelářská - Pěkné dětské hřiště v parku Pod lávkou.
Litvnínovská II. - Pěkné a udržované dětské hřiště v klidné části sídliště s písečným povrchem. V blízkosti jsou sportovní hřiště.
Litvínovská - sportovní II. + stolní tenis - Asfaltové hřiště na míčové hry, malování křídami, výuku jízdy na kole či kolečkových bruslích. Hned vedle na trávníku stojí starší betonový stůl na pi...
Litvínovská - Workout - Nově vybudované hřiště v klidné části sídliště, vybaveno mnoha hrazdami, žebřinami a jinými cvičebními prvky.
Litvínovská - sportovní I. - Modernizované sportovní hřiště s gumovým povrchem a oplocením, umístěné v klidné části sídliště.
Veltruská u MŠ - Pěkné dětské hřiště v klidné části sídliště v zeleni, mezi panelovými domy.
Veltruská - sportovní II. - Opravené asfaltové hřiště pro míčové hry, v klidné části sídliště, v zeleni.
Veltruská - Neoplocené dětské hřiště, umístěné v zeleni v klidné části sídliště. Herní prvky jsou rozmístěny na poměrně velké ploše na trávníku, okolo jsou umístě...
Veltruská - sportovní - Starší sportovní hřiště v zeleni mezi panelovými domy. Není oploceno, na každé straně betonová zeď a před ní branka na fotbal. Písečný povrch pomalu z...
Bílinská - Velké dětské hřiště bez oplocení, umístěné v klidné části sídliště v zeleni mezi panelovými domy. Herních prvků je zde mnoho, jsou rozesety po velké p...
Bílinská - sportovní II. - Modernizované multifunkční sportovní hřiště situované v klidné části sídliště, v zeleni mezi panelovými domy.

Kam na výlet v okolí

Nádraží Praha Prosek

 • 0 km
 • 1 / 5

Kostel svatého Václava na Proseku

 • 0 km
 • 1 / 5

Ze Střížkova na Prosek naučnou stezkou

 • 3 - 3,5 km
 • 2 / 5

Prosecké skály a vyhlídka

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

DinoPark Praha

 • 0 km
 • 1 / 5

Film Legends Museum Praha

 • 0 km
 • 1 / 5

Hvězdárna Ďáblice

 • 1 km
 • 1 / 5

Letecké muzeum Kbely

 • 0 km
 • 1 / 5

Lesopark Letňany

 • 0 - 1 km
 • 1 / 5

Ďáblický háj

 • 4 - 5 km
 • 1 / 5

Pozice kešek na mapě je záměrně o cca 10 - 30 metrů posunuta náhodným směrem, abychom nenapomáhli náhodným nálezům a příp. zničení či odcizení kešek. Registrovaní hráči geocachingu se pochopitelně k přesné pozici a dalším informacím mohou dostat na svém geocaching profilu.


Komentáře - Park Přátelství

Přidat komentář


 

Chytrý nákupní seznam Shoppka

Shopka je chytrý nákupní seznam. Umožňuje vám snadno sdílet nákupní seznamy s členy vaší rodiny či domácnosti. Vytvořte si seznam na webu www.shoppka.com nebo ve svém mobilu a snadno jej sdílejte jedním kliknutím. Aplikace funguje na všech mobilních zařízení s Androidem a na iPhonech nebo ve webovém prohlížeči. Všechny funkce jsou zdarma a nevyžadují žádnou registraci.

Mobilní aplikaci můžete stahovat z Google Play a App Store.